امروز : سه شنبه 30 دی 1399

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

300 تومان

کاهش

قیمت میلگرد آذر فولاد امین:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهین بناب:  

250 تومان

کاهش

قیمت میلگرد امیرآباد:  

100 تا 150 تومان

کاهش

قیمت میلگرد اردبیل:  

100 تومان

کاهش

قیمت میلگرد شاهرود:  

150 تومان

کاهش

قیمت میلگرد سمنان:  

100 تومان

کاهش

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

300 تومان

کاهش

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

رشد حبابی در بازار آهن این روزها

بهناز میرلوحی
آهن ملل 1399/06/12 0
رشد حبابی در بازار آهن این روزها

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، روند صعودی قیمت محصولات فولادی در بازار آزاد که از دوشنبه هفته پیش آغاز شده بود، که با شروع هفته جاری نیز روی موج صعود دلار دوباره اوج گرفت و بازهم مانند روزهای داغ موج افزایش قیمت ها را در بازارآهن رقم زد. این روند به نحوی بود که پس از افزایش ۲۰۰ تا ۳۰۰ تومانی…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، روند صعودی قیمت محصولات فولادی در بازار آزاد که از دوشنبه هفته پیش آغاز شده بود، که با شروع هفته جاری نیز روی موج صعود دلار دوباره اوج گرفت و بازهم مانند روزهای داغ موج افزایش قیمت ها را در بازارآهن رقم زد. این روند به نحوی بود که پس از افزایش ۲۰۰ تا ۳۰۰ تومانی قیمت بیشتر مقاطع، روز گذشته در میان قیمت‌های اعلام ‌شده از سوی نوردکاران، رشد ۲۰۰ تا حتی ۶۰۰ تومانی را نیز  شاهد بودیم. 
کارشناسان بر این باورند که اوضاع فعلی بازار آهن بی‌شک حاصل پاره شدن افسار دلار است که طی روزهای گذشته حدود ۳۰۰ الی ۴۰۰ تومان رشد داشته است. به نظر می‌ رسد که هنوز معضل ماشه ترامپ حل نشده، طناب عوامل داخلی او بر گردن ملت افتاده و دلار از ترس بازگشت احتمالی تحریم‌ ها هر روز رکوردهای جدیدی را ثبت می‌ کند و رفته رفته نرخ آن کانال ۲۴ هزار تومانی هم  می‌ گذرد و با بی‌ همتی بازارسازها  وارد کانال ۲۵ هزار تومانی می‌ شود. 
نابسامانی بازار دلار امروز نخستین تاثیر خود را روی افزایش قیمت شمش‌های حوزه القایی گذاشت و براساس اعلام کانال‌های معتبر اطلاع‌رسانی حوزه فولاد، متوسط نرخ شمش حوزه القایی حدود ۵۸۰ تومان از چهارشنبه هفته گذشته بیشتر شده است. این در حالی است که امروز شاهد عرضه نسبتا سنگین شمش بلوم، تختال و ورق سرد و ورق گالوانیزه در بورس کالا هستیم که با توجه به طول کشیدن معاملات مربوط به مس و آلومینیوم، هنوز معاملات نهاده‌های فولادی عرضه شده در بورس به پایان نرسیده، اما در همین معاملات انجام‌شده شمش بلوم قیمت‌های نهایی بین ۱۰ تا ۱۵ درصد از نرخ‌های پایه بالاتر رفته است.

همچنین میانگین قیمت‌ های نهایی شمش هم حول و حوش ۸۶۰۰ تا ۸۹۰۰ تومان نوسان می‌کند که این میزان افزایش ۱۱ تا ۱۵ درصدی را نسبت به میانگین قیمت نهایی شمش در هفته گذشته نشان می‌ دهد. البته با توجه به این که پیشنهادات معاملات شمش براساس نوسانات نرخ ارز و اوضاع نابسامان بازار مقاطع ثانیه به ثانیه بالاتر می‌رود