امروز : شنبه 5 مهر 1399

قیمت شمش فولادی : اعلام شد

قیمت انواع ورق آهن : ثابت

قیمت انواع لوله : ثابت

قیمت میلگرد کاوه تیکمه داش : ثابت

قیمت میلگرد راد همدان : 100 تومان نسبت به ساعاتی پیش افزایش

قیمت میلگرد نیشابور : ثابت

قیمت میلگرد حسن رود : 50 تومان افزایش

قیمت میلگرد شاهین بناب : 150 تومان افزایش

قیمت میلگرد اردبیل : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد کیان فولاد ابهر : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد میانه : ثابت

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب : 150 تومان افزایش

قیمت میلگرد فایکو (البرز ایرانیان) : ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان : 130 تومان افزایش

قیمت میلگرد گلستان : 100 تومان در برخی سایزها افزایش

قیمت میلگرد پرشین فولاد : ثابت

قیمت میلگرد شاهرود : ثابت

قیمت میلگرد سیادن ابهر : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد راد همدان : 200 تومان افزایش

بررسی عوامل افزایش قیمت در بازار آهن

1398/09/06 1

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، در هفته گذشته پیرو اتفاقاتی که پیرامون تغییر نرخ بنزین رخ داد، قیمت آهن‌آلات رشد پیدا کرد. انتظار می‌رود که در سایر بخش‌ها نیز هم نیز همین اتفاق رخ دهد و در واقع قیمت سایر کالاها نیز افزایش یابد. به دلیل اینکه قیمت کالاها در ایران از اخبار سیاسی برای تغییر نشات…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، در هفته گذشته پیرو اتفاقاتی که پیرامون تغییر نرخ بنزین رخ داد، قیمت آهن‌آلات رشد پیدا کرد. انتظار می‌رود که در سایر بخش‌ها نیز هم نیز همین اتفاق رخ دهد و در واقع قیمت سایر کالاها نیز افزایش یابد. به دلیل اینکه قیمت کالاها در ایران از اخبار سیاسی برای تغییر نشات می‌گیرد، بنابراین هر اتفاقی می‌تواند باعث نوسان در بازار شود.

 

طبق بررسی‌ کارشناسان آهن ملل اصفهان، در چند روز اخیر خبرهایی پراکنده در جامعه شنیده شد که همگی تکذیب شدند. با این حال، هنوز هم اثرات این اخبار در جامعه و بین مردم وجود دارد. یکی از این شایعات، خبر استعفای معاون وزیر و همچنین خبر لغو 25 درصدی برای صادرات محصولات معدنی و فلزی عوارض بود. این دسته از خبرها، از جمله موضوعاتی بود که بر افزایش قیمت‌ها در بازار افزود. این تنها خبری نبود که به افزایش قمیت‌ها منجر شد. در واقع تغییر نرخ سوخت مهمترین موضوع برای علت افزایش قیمت آهن می توان نام برد. مسئله رشد قیمت اسلب فوب دریای سیاه و افزایش قیمت‌ها در کشور ترکیه، روسیه و اوکراین موضوع دیگری بود که به رشد قیمت‌ها در بازار داخل کمک کرد.

در سال‌های پیش، هر ساله در ماه آذر با پایین‌ترین قیمت‌ها مواجه بودیم. این در حالی است که امسال بازار شرایط متفاوتی پیدا کرد و در پی اتفاقات رخ داده، کالاها با افزایش قیمت مواجه شدند. به دلیل اینکه این روال با میزان عرضه و تقاضا متناسب نیست، مصرف‌کننده و مشتریان دچار سردرگمی می‌شوند. نمی‌توان تنها تغییر نرخ سوخت را افزایش قیمت میلگرد، تیرآهن و ورق آهن دانست. در واقع عدم نظارت بر بازار آهن و نبود ساز و کاری مناسب نیز در تغییر نرخ محصولات فولادی اثرگذار هستند. با وجود همه این مسائل، می‌توان گفت که مهمترین علت برای افزایش قیمت آهن، مصرف‌کنندگان و میزان تقاضا می‌باشد.

 

نظرات

  • اکبر داوودی

    نرخ حمل و نقل بار خودرو‌های سبک کمی افزایش یافته، اما نرخ حمل توسط تریلر‌ها به دلیل اینکه از سوخت گازوئیل استفاده می‌کنند نباید افزایش پیدا کند، پس دلیل این تغییر قیمت آهن آلات برای چیه؟