امروز : سه شنبه 24 تیر 1399

قیمت میلگرد راد همدان : ثابت

تحلیل کاهش صادرات فولاد

1398/07/23 0
تحلیل کاهش صادرات فولاد - آهن ملل اصفهان

به گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، کلیه شاخص‌های معدنی در 6 ماهه ابتدایی سال جاری به میزان چشم‌گیری افزایش یافتند. این موضوع در حالی است که دشمن و بیگانگان همواره در تلاش و بوده‌اند که بسیاری از واحدهای تولیدی داخلی ما را به تعطیلی بکشانند. بنابراین، رشد این واحد با وجود مشکلات زیاد داخلی و خارجی یک افتخار برای…

به گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، کلیه شاخص‌های معدنی در 6 ماهه ابتدایی سال جاری به میزان چشم‌گیری افزایش یافتند. این موضوع در حالی است که دشمن و بیگانگان همواره در تلاش و بوده‌اند که بسیاری از واحدهای تولیدی داخلی ما را به تعطیلی بکشانند. بنابراین، رشد این واحد با وجود مشکلات زیاد داخلی و خارجی یک افتخار برای ما محسوب می‌شود.

در اواخر مردادماه به دلیل کاهش صادرات فولاد، بسیاری از فعالان این صنعت بر این باورند که بازار آهن وارد رکود شده‌است. در حال حاضر بسیاری از خریدارن تنها نظاره‌گر بازار معاملات هستند. با توجه به اینکه در شرایط فعلی نرخ ارز و فولاد روندی کاهشی را طی می‌کند، در صورتی که خریدران وارد بورس شوند متحمل ضرر و زیان زیادی خواهند شد. شواهد حاکی از آن است که بیشترین مسئله‌ای که خریداران را جذب بازار می‌کند، تقاضای خود آنان است تا قیمت‌های پیشنهاد شده از طرف فروشندگان. این نکته را نیز باید مد نظر داشت که که مهمترین عواملی که بر روی قیمت مقاطع فولادی اثر گذار است، مسائل اساسی مانند حجم عرضه و تقاضا است نه نرخ ارز.

بر اساس نظر کارشناسان آهن ملل اصفهان، بسیاری از اقداماتی که در سال جاری نسبت به سال گذشته در زمینه اکتشافات معدنی انجام شده‌است، از لحاظ حجم کاری با هم برابری می‌کند. بنابراین، می‌توان گفت که در سال جاری یکی از مهمترین برنامه‌های وزارت‌خانه، توسعه بخش معدن به عنوان می‌باشد. لازم است که تمامی اقدامات در این حوزه به صورت برنامه‌ای جامع در سطح کشور اجرا و دنبال شود.

مسئله‌ای که همواره دارای اهمیت است، اتمام زنجیره تولید فولاد است. لازم است با ارائه برنامه‌ای مناسب بر روی فرآوری و همچنین تولید محصول نهایی کار کرد. امیدوارم افراد متخصص در صنعت فولاد و دولت با استفاده و بکارگیری از اندیشه و تدبیری صحیح به از بازار آهن و تولیدکنندگان حمایت کنند.


برچسب‌ها: