طی هفته گذشته قیمت های صادراتی فولاد ایران روندی کاهشی را در پیش گرفته تا بدین وسیله با نرخ های جهانی همخوانی داشته باشد. این در شرایطی است که در آخرین روز های هفته گذشته شاهد نشانه های افزایش قیمت در بازارهای جهانی فولاد بوده ایم. چنانچه این نشانه های بخواهد بر بازار های صادراتی کشور اثر گذارد، طی روز های آتی تاثیراتش را در بازار های کشور خواهیم دید.

کاهش قیمت های صادراتی فولاد به دنبال افزایش نرخ حمل و نقل دریایی

به گزارش آهن ملل در واحد اخبار بازار آهن، بالا رفتن قیمت حمل و نقل دریایی طی روز های اخیر باعث شد تا نرخ های محصولات فولادی کشور با کاهش مواجه شود تا جایی که در بیشتر مواقع حمل و نقل به عنوان یک معضل شناخته شده است. این در شرایطی است که نرخ های جهانی هم میل به افت قیمت آهن آلات داشتند به همین دلیل کاهش قیمت در این بازار چندان دور از انتظار نبوده است.

تداوم صادرات ریالی برای برخی از محصولات فولادی

شنیده ها حاکی از ادامه صادرات ریالی برای برخی از مصنوعات فولادی همانند میلگرد به شیوه های مختلف به کشور های داخل منطقه می باشد. در این میان قیمت شمش فولادی در بازه ۴۱۰ تا ۴۱۵ دلار اعلام گردید اما در هنگام تحویل بار کشتی نرخ ۴۰۷ دلار برای هر تن نیز به گوش می رسید. در حالت کلی قیمت های هفته پیشین نسبتا منطقی بنظر می رسید.

طی هفته گذشته قیمت میلگرد صادراتی متفاوت به گوش می رسید که البته گزارش ها حاکی از آن دارد که قسمتی از محموله ها همچنان هم بصورت ریالی به دیگر کشور های منطقه صادر می شود بدین صورت که خریداران کالا را داخل کشور با نرخ های ریالی خریداری می کنند و پس از انجام کارهای گمرکی آن را به روش های متفاوتی صادر می کنند.

همین امر موجب شده تا قیمت های مختلفی برای صادرات میلگرد ها اعلام شود که شاید در برخی مواقع کمتر از نرخ ها فعلی باشد. شرایط تحویل میلگرد ها نیز هم بصورت درب کارخانه و هم تحویل در مرز ها می باشد.عضویت در کانال تلگرام آهن ملل اصفهان برای دریافت قیمت روزانه آهن آلات