امروز : شنبه 16 اسفند 1399

قیمت شمش فولادی:  

ثابت

قیمت انواع ورق آهن:  

ثابت

قیمت انواع لوله:  

ثابت

قیمت میلگرد آناهیتا گیلان:  

ثابت

قیمت میلگرد امیرآباد:  

ثابت

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد میانه:  

ثابت

قیمت میلگرد جهان فولاد غرب:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهین بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان فولاد ابهر:  

ثابت

قیمت میلگرد سمنان:  

ثابت

قیمت میلگرد آذر فولاد امین:  

ثابت

قیمت میلگرد بردسیر کرمان:  

ثابت

قیمت میلگرد کاوه تیکمه داش:  

ثابت

قیمت میلگرد اردبیل:  

ثابت

قیمت میلگرد هشترود:  

100 تومان

کاهش

قیمت میلگرد معراج البرز گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهرود:  

ثابت

قیمت میلگرد گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

ثابت

بازار میلگرد، بیلت و قراضه آهن

بهناز میرلوحی
آهن ملل 1398/12/14 0
بازار میلگرد، بیلت و قراضه آهن - آهن ملل اصفهان

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان در راستای بازار میلگرد، بیلت و قراضه آهن، در ماه مارس چشم‌اندازی منفی برای قیمت قراضه و میلگرد برآورد شده‌است. دلیل این موضوع را می‌توان نگرانی‌ها در مورد شیوع گسترده ویروس کرونا در سطح جهانی و آثار آن بر بازارهای فولاد و صنایع وابسته آن دانست. در ماه قبل برای آینده بازارها…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان در راستای بازار میلگرد، بیلت و قراضه آهن، در ماه مارس چشم‌اندازی منفی برای قیمت قراضه و میلگرد برآورد شده‌است. دلیل این موضوع را می‌توان نگرانی‌ها در مورد شیوع گسترده ویروس کرونا در سطح جهانی و آثار آن بر بازارهای فولاد و صنایع وابسته آن دانست.
در ماه قبل برای آینده بازارها چشم‌اندازی مثبت و یا رو به ثبات برآورد می‌شد. با این وجود، و با توجه به شرایط فعلی دیگر خبری از خوش‌بینی‌ برای آینده بازار به چشم نمی‌خورد.
در یک نظرسنجی که اخیرا موسسه پیلاتس انجام داده، حاضران بر این عقیده بودند که در ماه مارس احتمال کاهش قیمت قراضه وجود دارد. 12 درصد دیگر نیز امیدوار بودند که قیمت‌ها به ثبات برسد. علاوه بر این، کسی به رشد قیمت در ماه مارس امیدی نداشت.
قیمت نهایی قراضه سنگین کلاس 1 و 2 با خلوص 20-80 درصد در ترکیه نسبت به جمعه نزدیک به 2 دلار افت داشته و در نهایت به 273 دلار هر تن سی اف آر رسیده‌است.
در بازار معاملات بعدی انتظار می‌رود که قیمت‌ها بین 265 تا 270 دلار و یا حتی کمتر نیز باشد. در همین مورد در ماه مارس قیمت میلگرد صادراتی ترکیه بین 75 درصد حاضرین در نظرسنجی نزولی و طبق نظر 12 درصد از ثبات برخوردار بوده‌است.
در این روزها بازار صادرات بیلت سی آی اس فعالیت چندانی ندارد. اغلب بازارهای جهانی نیز منتظر روشن‌تر شدن اوضاع هستند. ثبات و افت جزئی بازار قراضه ترکیه در روزهای اخیر، کمبود تقاضای محصولات فولادی در بازارهای خریدار بیلت سی آی اس، و از همه مهم‌تر تداوم نگرانی‌ها در بازارهای آسیا در رابطه با شیوع کرونا، بازارهای جهانی را در ابهام فرو برده‌است. البته میزان عرضه برای بیلت سی آی اس نیز کمتر شده‌است. در همین راستا بیلت روسیه 410 دلار و بیلت اوکراین و بلاروس 400 دلار برای هر تن فوب شنیده شده‌است.
همچنین در جنوب شرق آسیا نیز قیمت بیلت 430 تا 440 دلار هر تن سی اف آر است، اما با این حال خریداران به دنبال قیمتی معادل 410 تا 420 دلار هر تن سی‌اف‌آر بودند. خریداران در ترکیه نیز به دنبال این کالا با قیمت 400 دلار هر تن سی اف آر که معادل 385 دلار هر تن فوب می‌باشد، بودند. می‌توان گفت که به طور میانگین قیمت بیلت صادراتی سی‌آی‌اس در حدود 3 دلار افت هفتگی داشته که در نهایت به 379 دلار برای هر تن فوب رسیده‌است.
در ماه ژانویه واردات قراضه آهن به ترکیه افزایش مناسبی داشت. در همین راستا تولید فولاد ترکیه افزایش یافت که با 17.3 درصد رشد سالانه به 3 میلیون تن رسید. در ماه نخست سال جاری میزان واردات قراضه به ترکیه در حدود 37 درصد رشد سالانه داشته که در نهایت نیز در حدود 1.69 میلیون تن شد.
همچنان کشور آمریکا بزرگ‌ترین عرضه‌کننده قراضه به ترکیه می‌باشد. میزان خرید از آمریکایی‌ها نسبت به ژانویه سال قبل در حدود 100 هزار تن بالاتر بوده و در نهایت معادل 315400 تن ثبت شده‌است. علاوه بر این میزان واردات از کشور هلند نیز در حدود 26 درصد افزایش یافته و معادل 242 هزار تن ثبت شده‌است.
خرید قراضه آهن از آلمان نیز عددی معادل 200 هزار تن ثبت شد که نشان‌دهنده رشدی 29 درصدی در سال می‌باشد.


نظرات

دیدگاه ها بسته شده اند.