امروز : سه شنبه 1 تیر 1400

اخبار آهن آلات

نوسانات قیمت محصولات فولادی متاثر از روزهای بارانی

بهناز میرلوحی
آهن ملل 1398/08/29 1
نوسانات قیمت محصولات فولادی متاثر از روزهای بارانی

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان در مورد نوسانات قیمت محصولات فولادی، رخدادهای بسیاری در هفته جاری باعث افزایش رشد قیمت‌ها در بازار آهن شد. علاوه بر این، شرایط آب و هوایی و باران نیز بر این رشد قیمت‌ها دامن زد. شواهد حاکی از آن است که شرایط حاکم شده بر بازار آهن ادامه خواهد یافت. با توجه…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان در مورد نوسانات قیمت محصولات فولادی، رخدادهای بسیاری در هفته جاری باعث افزایش رشد قیمت‌ها در بازار آهن شد. علاوه بر این، شرایط آب و هوایی و باران نیز بر این رشد قیمت‌ها دامن زد. شواهد حاکی از آن است که شرایط حاکم شده بر بازار آهن ادامه خواهد یافت. با توجه به اینکه در بورس کالا نیز قیمت‌ها افزایش یافته، می‌توان پیش‌بینی کرد که بازار روندی صعودی در مورد قیمت‌ها در روزهای آتی به خود بگیرد. عاملی که بیش از همه در رشد قیمت‌ها موثر بود، جو روانی حاکم شده بر بازار در روزهای اخیر بوده‌است.

بر اساس تحقیقات کارشناسان آهن ملل اصفهان، نوسان قیمت در بازار ارز در روزهای اخیر باعث ایجاد جوی روانی در بازار شده‌است. در صورتی که نرخ ارز در بازار کاهش یابد، یکی از عوامل اصلی رشد قیمت‌ محصولات فولادی از بین می‌رود و احتمالا آرامش به بازار آهن باز خواهد گشت. با وجود شرایط آب و هوایی این روزها و نزدیک شدن به فصل زمستان امکان ایجاد مشکلاتی در بخش حمل و نقل وجود دارد. از سوی دیگر بالا رفتن هزینه حمل و نقل ممکن است باعث کاهش کیفیت محصولات فولادی شود. در این صورت باید منتظر به وقوع پیوستن عواقب بعدی در بازار آهن باشیم. در حال حاضر بخش زیادی از عوامل نوسانات قیمت محصولات فولادی مرتفع شده، اما این مسئله به معنی توقف رشد قیمت محصولات فولادی نمی‌باشد. در روزهای اخیر قیمت بسیاری از محصولات فولادی افزایش یافته‌است. از جمله محصولاتی که دچار افزایش قیمت شده‌اند می‌توان به میلگرد آجدار، تیرآهن و ورق سیاه اشاره کرد. با وجود شرایط فعلی حاکم بر بازار به دلیل افزایش نرخ سوخت، وضعیت جدیدی برای قیمت‎ها در بازار آهن حاکم شده‌است. این شرایط باعث محدودیت در تقاضا شده و تعداد خریداران کاهش یافته‌اند.

نظرات

  • پژمان رحیمی

    نوسانات ارز کم بود برای افزایش قیمت فولاد، حالا افزایش نرخ سوخت هم به اون اضافه شد