امروز : شنبه 16 اسفند 1399

قیمت شمش فولادی:  

ثابت

قیمت انواع ورق آهن:  

ثابت

قیمت انواع لوله:  

ثابت

قیمت میلگرد آناهیتا گیلان:  

ثابت

قیمت میلگرد امیرآباد:  

ثابت

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد میانه:  

ثابت

قیمت میلگرد جهان فولاد غرب:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهین بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان فولاد ابهر:  

ثابت

قیمت میلگرد سمنان:  

ثابت

قیمت میلگرد آذر فولاد امین:  

ثابت

قیمت میلگرد بردسیر کرمان:  

ثابت

قیمت میلگرد کاوه تیکمه داش:  

ثابت

قیمت میلگرد اردبیل:  

ثابت

قیمت میلگرد هشترود:  

100 تومان

کاهش

قیمت میلگرد معراج البرز گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهرود:  

ثابت

قیمت میلگرد گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

ثابت

افزایش بی‌منطق قیمت میلگرد آجدار

بهناز میرلوحی
آهن ملل 1398/11/16 0
افزایش بی منطق قیمت میلگرد آجدار

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، در این روزها شاهد افزایش بی‌وقفه قیمت‌ها در بازار آهن هستیم. این افزایش قیمت به قدری در بازار محسوس است که قیمت برخی از اقلام مانند میلگرد آجدار به ازای هر کیلو محصول در حدود 50 تا 100 تومان افزایش داشته‌‌است. حتی کف قیمت بازار برای میلگرد آجدار، مرز 5400 تومان را…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، در این روزها شاهد افزایش بی‌وقفه قیمت‌ها در بازار آهن هستیم. این افزایش قیمت به قدری در بازار محسوس است که قیمت برخی از اقلام مانند میلگرد آجدار به ازای هر کیلو محصول در حدود 50 تا 100 تومان افزایش داشته‌‌است. حتی کف قیمت بازار برای میلگرد آجدار، مرز 5400 تومان را گذرانده و وارد کانال قیمت 5500 تومان شده‌است.
برخی از کارشناسان بر این باورند که زنجیره تولید بخش خصوصی در یک حلقه معیوب افزایش قیمت گرفتار شده‌است. به صورتی که روند قیمت‌ها از هیچ منطق مشخصی پیروی نمی‌کند. تا زمانی که برنامه و راه‌کاری صحیح برای وضع کنونی ارائه نشود، هرج و مرج در بازار آهن ادامه خواهد یافت و آینده خوبی نمی‌توان برای بازار متصور شد.
احتمال می‌رود که در ادامه این مسیر نابسامان حاکم بر بازار، دولت زیر فشار مافوق‌ها، دستورالعمل‌هایی را وضع کند که شرایط را بیش از پیش بدتر کند. به عنوان مثال در صورتی که اعلام کند، صادرات فلان مواد اولیه ممنوع است، تا انتهای سال شمسی باز هم خصولتی‌ها محصول تولیدی خود را پیش‌فروش کرده‌اند و نمی‌توانند کاری انجام دهند. به همین ترتیب، در صورت اعمال این‌گونه دستورات، امکان دارد بعد از عید باز هم شرایط نابسامان و هرج و مرج در بازار حاکم می‌شود.
در این شرایط آشفته بازار و رشد بی‌وقفه قیمت‌ها، با توجه به افزایش قیمت میلگرد آجدار، قیمت‌های کنونی موجود در بازار نمی‌توانند برای مدت زیاد یا میان مدت قابل اتکاء باشند.
در وضعیت کنونی، فعلا کالاها مصرف و پذیرش داخلی دارند و به محض بهبود شرایط و فروکش کردن تقاضاهای هیجانی، مصرف‌کننده نهایی می‌تواند امیدوار باشد که مجددا قیمت میلگرد آجدار به کف قیمت قابل اتکا یعنی 5000 تومان تا 5400 تومان باز گردد.

نظرات

دیدگاه ها بسته شده اند.