امروز : پنج شنبه 3 مهر 1399

قیمت شمش فولادی : اعلام شد

قیمت انواع ورق آهن : ثابت

قیمت انواع لوله : ثابت

قیمت میلگرد کاوه تیکمه داش : ثابت

قیمت میلگرد راد همدان : 100 تومان نسبت به ساعاتی پیش افزایش

قیمت میلگرد نیشابور : ثابت

قیمت میلگرد حسن رود : 50 تومان افزایش

قیمت میلگرد شاهین بناب : 150 تومان افزایش

قیمت میلگرد اردبیل : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد کیان فولاد ابهر : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد میانه : ثابت

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب : 150 تومان افزایش

قیمت میلگرد فایکو (البرز ایرانیان) : ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان : 130 تومان افزایش

قیمت میلگرد گلستان : 100 تومان در برخی سایزها افزایش

قیمت میلگرد پرشین فولاد : ثابت

قیمت میلگرد شاهرود : ثابت

قیمت میلگرد سیادن ابهر : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد راد همدان : 200 تومان افزایش

افزایش بی‌منطق قیمت میلگرد آجدار

1398/11/16 0
افزایش بی منطق قیمت میلگرد آجدار

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، در این روزها شاهد افزایش بی‌وقفه قیمت‌ها در بازار آهن هستیم. این افزایش قیمت به قدری در بازار محسوس است که قیمت برخی از اقلام مانند میلگرد آجدار به ازای هر کیلو محصول در حدود 50 تا 100 تومان افزایش داشته‌‌است. حتی کف قیمت بازار برای میلگرد آجدار، مرز 5400 تومان را…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، در این روزها شاهد افزایش بی‌وقفه قیمت‌ها در بازار آهن هستیم. این افزایش قیمت به قدری در بازار محسوس است که قیمت برخی از اقلام مانند میلگرد آجدار به ازای هر کیلو محصول در حدود 50 تا 100 تومان افزایش داشته‌‌است. حتی کف قیمت بازار برای میلگرد آجدار، مرز 5400 تومان را گذرانده و وارد کانال قیمت 5500 تومان شده‌است.
برخی از کارشناسان بر این باورند که زنجیره تولید بخش خصوصی در یک حلقه معیوب افزایش قیمت گرفتار شده‌است. به صورتی که روند قیمت‌ها از هیچ منطق مشخصی پیروی نمی‌کند. تا زمانی که برنامه و راه‌کاری صحیح برای وضع کنونی ارائه نشود، هرج و مرج در بازار آهن ادامه خواهد یافت و آینده خوبی نمی‌توان برای بازار متصور شد.
احتمال می‌رود که در ادامه این مسیر نابسامان حاکم بر بازار، دولت زیر فشار مافوق‌ها، دستورالعمل‌هایی را وضع کند که شرایط را بیش از پیش بدتر کند. به عنوان مثال در صورتی که اعلام کند، صادرات فلان مواد اولیه ممنوع است، تا انتهای سال شمسی باز هم خصولتی‌ها محصول تولیدی خود را پیش‌فروش کرده‌اند و نمی‌توانند کاری انجام دهند. به همین ترتیب، در صورت اعمال این‌گونه دستورات، امکان دارد بعد از عید باز هم شرایط نابسامان و هرج و مرج در بازار حاکم می‌شود.
در این شرایط آشفته بازار و رشد بی‌وقفه قیمت‌ها، با توجه به افزایش قیمت میلگرد آجدار، قیمت‌های کنونی موجود در بازار نمی‌توانند برای مدت زیاد یا میان مدت قابل اتکاء باشند.
در وضعیت کنونی، فعلا کالاها مصرف و پذیرش داخلی دارند و به محض بهبود شرایط و فروکش کردن تقاضاهای هیجانی، مصرف‌کننده نهایی می‌تواند امیدوار باشد که مجددا قیمت میلگرد آجدار به کف قیمت قابل اتکا یعنی 5000 تومان تا 5400 تومان باز گردد.