بررسی نقاط ضعف در صنعت فولاد

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، در راستای نقاط ضعف صنعت فولاد، در حال حاضر بازار فولاد و آهن هنوز هم همان روند چند ماه اخیر را طی می‌کند. در واقع با گذشت زمان و حتی با رفتن به روزهای فصل پاییزی تغییری در آن حاصل نشده‌است. این بدون تغییر ماندن در شرایطی رخ داده که صنایع مشابه مثل پتروشیمی‌ها با افزایش حجم معاملات خود روبه‌رو شدند. تغییرات در این بازارها نشان می‌دهد که آن‌ها رویه خود را تغییر دادند.
هم اکنون سیر رشد تقاضا را در بازار بورس کالا شاهد هستیم، اما این روند باعث تغییری در نرخ‌های بازار داخلی نشده‌است. مادامی که ما از داده‌‌های بنیادین اثرگذار بر قیمت‌‌ها حرف می‌زنیم، لازم است که داده اول را در نوسان حجم عرضه‌ها و در تقابل با حجم تقاضا جست و جو کنیم.
به طور کلی هم اکنون میزان عرضه در بازار فولاد به اندازه کافی می‌باشد. در صورتی که یک یا چند محصول خاص را نادیده بگیریم، می‌توانیم بگوییم که در روند شرایط عرضه‌ها تغییری ایجاد نشده‌است.
در هفته گذشته نیاز به رشد عرضه تقاضا برای تیرآهن در بازار بورس کالا مورد بررسی قرار گرفت. این مسئله در شرایطی رخ داد که برخی از شواهد بازار حاکی از آن بود که احتمال بهبود برای عرضه‌ها در بورس در هفته‌های آتی وجود دارد. با این وجود، در مورد عرضه نیز باید به غیر از میزان عرضه به قیمت‌های پیشنهادی نیز توجه کرد.

معاملات در بازار بورس کالا و نرخ کشف شده می‌تواند به عنوان یک داده مهم در بازار داخلی به شمار رود. این مسئله یعنی در شرایطی که در بازار بورس قیمت‌ها رشد می‌کنند، احتمال تقویت نرخ قیمت‌ها در بازار داخلی نیز وجود دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.