کاهش تولید فولاد چین برای اولین بار

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، در سال ۲۰۲۱ برای اولین بار در شش سال اخیر، تولید سالیانه فولاد خام چین با کاهش روبرو شد.

در واقع فولاد چین از رکوردی که در سال ۲۰۲۰ برای میزان تولید خود به ثبت رسانده بود، عقب نشینی کرد، زیرا این کشور قصد دارد که انتشار گازهای گلخانه ای را مهار کند.

داده های بدست آمده در روز دوشنبه حاکی از آن است که در سال گذشته، بزرگترین تولیدکننده فولاد جهان در حدود ۱/۰۳ میلیارد تن فولاد خام تولید کرده که در مقایسه با تولید ۱/۶۵ میلیارد تنی در سال ۲۰۲۰ در حدود ۳ درصد کاهش داشته است.

پکن از ابتدای سال ۲۰۲۱ در صدد بود که میزان تولید فولاد را بیشتر از سال ۲۰۲۰ نگه دارد تا به این ترتیب آلاینده ها و انتشار گازهای گلخانه ای کاهش یابد.

محقق شدن این هدف، بسیار بعید تلقی می شد، زیرا تقاضای پایین دستی قوی از بخش های ساخت و ساز و تولید باعث افزایش سود در کارخانه ها شد و تولید فولاد چین را در شش ماه اول نزدیک به ۱۲ درصد بیشتر از مدت مشابه در سال ۲۰۲۰ کرد.

با این وجود، تولید فولاد از جولای که دولت کنترل های زیست محیطی را تشدید کرد با کاهش همراه شد. کمبود غیرمنتظره برق که به قیمت مواد خام دامن زد و بحران بدهی در بازار املاک نیز تقاضا برای فلز صنعتی را کاهش داد.

چین در نیمه دوم سال ۲۰۲۱، در حدود ۴۷۰/۸۶ میلیون تن فولاد خام را به تولید رساند که این میزان در مقایسه با دسامبر سال ۲۰۲۰ در حدود ۱۶ درصد نسبت به جولای تا دسامبر سال ۲۰۲۰ با افت همراه شده است.

اداره آمار چین اعلام کرده است که در آخرین ماه سال، میزان تولید فولاد به ۸۶/۱۹ میلیون تن رسیده که در مقایسه با تولید ۶۹/۳۱ میلیون تنی نوامبر رشد داشت، اما همچنان به نسبت دسامبر سال قبل ۶/۸ درصد کمتر بوده است.

اداره آمار چنین همچنین اعلام کرد که تولید فولاد در آخرین ماه سال به ۸۶٫۱۹ میلیون تن رسید که نسبت به تولید ۶۹٫۳۱ میلیون تنی نوامبر افزایش داشت، اما همچنان در مقایسه با دسامبر سال قبل ۶٫۸ درصد کمتر بود.

طبق محاسبات رویترز، متوسط تولید روزانه دسامبر ۲/۷۸ میلیون تن بود که بیشتر از ۲۰ درصد نسبت به ماه قبل رشد داشت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.