عملکرد صحیح شرکت فولاد مبارکه اصفهان

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، فولادسازان کشور در شهریورماه خوش درخشیدند و توانستند بازار آهن را رونق ببخشند. میزان صادرات در ماه ششم امسال رشد مناسبی داشته‌است. حجم صادرات در این ماه در مجموع به ۵۸۴ هزار تن رسید. این آمار نشان می‌دهد که صادرات کشور در این ماه ۶۰ درصد نسبت به گذشته رشد داشته‌است. شرکت فولاد مبارکه اصفهان در صادرات صنایع فولادی پیشتاز بوده‌ و رشدی معادل ۱۶۰ درصد داشته‌است. در شش ماه اول امسال شرکت فولاد ۷۵۲ هزار تن فولاد صادر کرد.

شرکت فولاد مبارکه اعلام کرد که درآمد حاصل از صادرات در شش ماه اول امسال حدود ۳۳ هزار و ۵۴۹ میلیارد ریال بوده‌است. این میزان از درآمد نشان می‌دهد که شرکت فولاد نسبت به گذشته حدود ۱۰۲ درصد در رونق اقتصادی کشور موثر بوده‌است. پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که در پایان سال ۹۸، میزان درآمد صادراتی این شرکت به ۶۱ هزار و ۳۸۱ میلیارد ریال می‌رسد. عملکرد ۶ ماهه این شرکت نشان می‌دهد که شرکت فولاد تنها در صادرات پیش‌قدم نمی‌باشد، بلکه توانسته‌است وضعیت فروش داخلی را نیز بهبود ببخشد و رشدی معادل ۱۰۴ درصد در فروش داخلی نسبت به ماه‌های گذشته داشته‌باشد. این حجم از فروش در حالی بوده‌ که قیمت سنگ آهن روندی صعودی داشته‌است.

شرکت فولاد مبارکه اصفهان در این مدت شش‌ماهه، با سود و زیان‌های متفاوتی روبه‌رو بوده‌است. از جمله مواردی که این شرکت توانست به درستی آن را مدیریت کند، کنترل هزینه‌های مالی بود. در نهایت می‌توان گفت که شرکت فولاد در حدود ۹۱ درصد سود خالص در این مدت شش‌ماهه از فروش محصولات خود در بازار داخلی و خارجی به دست آورده‌است.

1 نظر
  1. اکبر می گوید

    سلام در این شرایط تحریم پیشرفت کارخانه های فولادی بزرگ، کمک زیادی به صنعت فولاد در کشور می کند و وضعیت آهن آلات را در کشور رو به بهبودی می برد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.