امروز : پنج شنبه 3 مهر 1399

قیمت شمش فولادی : اعلام شد

قیمت انواع ورق آهن : ثابت

قیمت انواع لوله : ثابت

قیمت میلگرد کاوه تیکمه داش : ثابت

قیمت میلگرد راد همدان : 100 تومان نسبت به ساعاتی پیش افزایش

قیمت میلگرد نیشابور : ثابت

قیمت میلگرد حسن رود : 50 تومان افزایش

قیمت میلگرد شاهین بناب : 150 تومان افزایش

قیمت میلگرد اردبیل : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد کیان فولاد ابهر : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد میانه : ثابت

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب : 150 تومان افزایش

قیمت میلگرد فایکو (البرز ایرانیان) : ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان : 130 تومان افزایش

قیمت میلگرد گلستان : 100 تومان در برخی سایزها افزایش

قیمت میلگرد پرشین فولاد : ثابت

قیمت میلگرد شاهرود : ثابت

قیمت میلگرد سیادن ابهر : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد راد همدان : 200 تومان افزایش

روند صعودی نرخ دلار و بازار ظاهرا آرام آهن

1399/06/16 0
بازار آهن و نرخ دلار

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، در حالی که این روزها  نرخ دلار در بازار آزاد مانند گذشته روی ریل صعودی قرار دارد و البته کمی در روز جاری از شتاب رشد آن گرفته شده است، بازار آزاد آهن نیز اوضاع نسبتا آرامی را از سر می‌گذارند. به نحوی که در نرخ‌ های اعلام ‌شده از سوی بیشتر…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، در حالی که این روزها  نرخ دلار در بازار آزاد مانند گذشته روی ریل صعودی قرار دارد و البته کمی در روز جاری از شتاب رشد آن گرفته شده است، بازار آزاد آهن نیز اوضاع نسبتا آرامی را از سر می‌گذارند. به نحوی که در نرخ‌ های اعلام ‌شده از سوی بیشتر مبادی رسمی فروش، یا ثبات قیمت دیده می ‌شود یا افزایش ۱۰۰ تا ۲۰۰ تومانی و فعلا خبری از پرواز قیمت‌ ها نیست.

 البته در این میان هستند نورد کارانی که قیمت محصولاتشان راحتی تا حدود ۳۵۰ تومان نیز افزایش داده‌ اند، اما این شیوه از گران کردن، جو کلی حاکم بر بازار امروز محسوب نمی‌ شود. به نظر می‌ رسد مهمترین عامل افزایش نه‌ چندان شدید قیمت‌ ها در بازار آزاد آهن با وجود تداوم رشد نرخ دلار، عرضه مناسب شمش در بورس کالاست. این اتفاق در شرایطی رخ داد که معاملات هیجانی هفته گذشته شمش در بورس کالا ابطال شده بود و اگر عرضه جایگزین امروز انجام نمی‌ شد، حقیقتا بازار آهن می‌توانست اوضاع آشفته‌ ای را در این هفته پیدا کند. 

همچنین در حالی که برخی شنیده‌ ها از احتمال تغییر مکانیزم تعیین قیمت پایه نهاده‌ ها و مقاطع فولادی در بورس کالا حکایت دارد، قیمت شمش صادراتی ایران در بازارهای جهانی رشد محسوسی پیدا کرده و دلار هم همچنان رو به افزایش است و اگر این تغییر انجام نشود، خواه ناخواه شاهد افزایش قیمت مقاطع فولادی در بازار آزاد در هفته جاری خواهیم بود. البته در هفته‌ های اخیر نظارت دستگاه‌ های متولی بر بازار آهن تشدید شده است و مسئولان دولت و قوه قضاییه تلاش دارند که با قیمت‌ های هیجانی مقابله کنند تا دیگر شاهد اتفاقات عجیب تیر ماه در بازار آهن نباشیم. بنابراین مسئولان بازار باید در میان ‌مدت فکری به حال همین افزایش ملایم قیمت‌ ها هم بکنند.