امروز : یکشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۰

اخبار آهن آلات

بهبود قابل توجه تولید فولاد مبارکه اصفهان

بهناز میرلوحی
آهن ملل ۱۸ مهر ۱۳۹۸ ۰
بهبود قابل توجه شرکت فولاد مبارکه

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، در سال 1397 شرکت فولاد مبارکه اصفهان حدود 9 میلیون و 20 هزار تن تولید فولاد خام داشته‌است. این مقدار تولید در حالی است که مجتمع فولاد مبارکه حدود 4 میلیون و 320 هزار تن تولید فولاد خام را در برنامه نیم سال اول سال جاری در نظر داشته و این مسئله…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، در سال ۱۳۹۷ شرکت فولاد مبارکه اصفهان حدود ۹ میلیون و ۲۰ هزار تن تولید فولاد خام داشته‌است. این مقدار تولید در حالی است که مجتمع فولاد مبارکه حدود ۴ میلیون و ۳۲۰ هزار تن تولید فولاد خام را در برنامه نیم سال اول سال جاری در نظر داشته و این مسئله در حالی است که عملکرد واقعی تولید حدود ۴ میلیون و ۷۲۸ هزار تن ثبت شده‌است. مدیر عامل فولاد مبارکه اصفهان در طی گفت و گویی اظهار کرد که نیروی انسانی این سازمان با ارزش‌ترین سرمایه آن است. علاوه بر این، او دلیل ایمنی بالای این این کارخانه را واحد امنیتی و آتش‌نشان‌های این مجموعه دانست.

حمید عظیمیان، مدیر عامل فولاد مبارکه افزود: تناژ فروش داخلی فولاد مبارکه در شش‌ماهه اول سال ۱۳۹۸ به حدود ۳ میلیون و ۱۲۱ هزار تن و تناژ صادراتی آن به ۷۵۳ هزار تن رسیده‌است. در واقع فروش کل این مجموعه به ۲۰۰ هزار و ۳۳۷ میلیارد ریال رسیده‌است.

میزان فروش این کارخانه در مدت مشابه سال قبل ۲ میلیون و ۹۳۳ هزار تن بود. همچنین در حدود ۶۶۴ هزار تن فروش صادراتی داشت. درآمد حاصل از فروش کل این مجموعه بالغ بر ۹۸ هزار و ۱۰۱ میلیارد ریال بوده‌است.
این درحالی است که در مدت مشابه سال قبل میزان فروش داخلی ۲ میلیون و ۹۳۳ هزار تن و فروش صادراتی ۶۶۴ هزار تن و درآمد فروش کل ۹۸ هزار و ۱۰۱ میلیارد ریال بوده است.

آمارها و ارقام‌ها نشان می‌دهند که در مدت شش ماه اول امسال، افزایش قابل ملاحضه‌ای در فروش داخلی و صادراتی داشته‌ایم. با وجود همه مشکلات در حوزه صادرات، میزان درآمد فروش صادراتی فولاد مبارکه به ۳۱۱ میلیون دلار رسیده‌است.

علاوه بر رشد درآمد فروش، تولید و صادرات شرکت فولاد مبارکه، در نشست مجمع عمومی سالانه شرکت، امسال نسبت به سال قبل میزان تقسیم سود نقدی با افزایشی دو برابری همراه بود و به ۳۹ هزار میلیارد ریال رسید.

از جمله پیشنهادات هیئت مدیره این شرکت نامبرده، افزایش سرمایه ۱۳۰ هزار میلیارد به ۲۱۰ هزار میلیارد بوده‌است.

علاوه بر این، در شش ماه سال جاری میزان حادثه در این شرکت کمترین تعداد را داشته‌است. همچنین میزان رضایت‌مندی کارکنان در این مدت رشد یافته‌است. مدیر عامل این شرکت دلیل همه این موفقیت‌ها را خودباوری و تلاش مدیران و کارکنان فولاد مبارکه دانسته‌است.

این شرکت بر این باور است که لازم است اقداماتی در سطح ملی انجام دهیم، تا به این ترتیب بزرگ‌ترین فولادسازان کشورمان و منطقه خاورمیانه به مشکلی در زمینه تولید، فروش و صادرات محصولات خود بر نخورند. علاوه بر این، او افزود که تنها راه برای مبارزه با بهره‌وری این است که میزان تولید و رونق را بهبود ببخشیم.