امروز : چهارشنبه 12 آذر 1399

قیمت میلگرد نیک صدرا توس:  

90 تومان

افزایش

قیمت میلگرد سرمد ابرکوه:  

اعلام شد

قیمت میلگرد ارگ تبریز:  

اعلام شد

قیمت میلگرد فایکو (البرز ایرانیان):  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد پرشین فولاد:  

ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

ثابت

قیمت میلگرد نیشابور:  

100 تومان

افزایش

قیمت میلگرد میانه:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد آناهیتا گیلان:  

100 تومان

افزایش

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

100 تا 200 تومان

افزایش

قیمت میلگرد هشترود:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد درپاد تبریز:  

ثابت

قیمت میلگرد اردبیل:  

ثابت

قیمت میلگرد امیرآباد:  

150 تا 250 تومان

کاهش

قیمت میلگرد راد همدان:  

120 تومان

افزایش

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

100تومان

افزایش

قیمت میلگرد سمنان:  

ثابت

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهرود:  

100 تومان

افزایش

قیمت میلگرد معراج البرز گلستان:  

100 تومان

افزایش

قیمت میلگرد شاهین بناب:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد کیان فولاد ابهر:  

100 تا 200 تومان

افزایش

بهبود قابل توجه تولید فولاد مبارکه اصفهان

بهناز میرلوحی
آهن ملل 1398/07/18 0
بهبود قابل توجه شرکت فولاد مبارکه

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، در سال 1397 شرکت فولاد مبارکه اصفهان حدود 9 میلیون و 20 هزار تن تولید فولاد خام داشته‌است. این مقدار تولید در حالی است که مجتمع فولاد مبارکه حدود 4 میلیون و 320 هزار تن تولید فولاد خام را در برنامه نیم سال اول سال جاری در نظر داشته و این مسئله…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، در سال 1397 شرکت فولاد مبارکه اصفهان حدود 9 میلیون و 20 هزار تن تولید فولاد خام داشته‌است. این مقدار تولید در حالی است که مجتمع فولاد مبارکه حدود 4 میلیون و 320 هزار تن تولید فولاد خام را در برنامه نیم سال اول سال جاری در نظر داشته و این مسئله در حالی است که عملکرد واقعی تولید حدود 4 میلیون و 728 هزار تن ثبت شده‌است. مدیر عامل فولاد مبارکه اصفهان در طی گفت و گویی اظهار کرد که نیروی انسانی این سازمان با ارزش‌ترین سرمایه آن است. علاوه بر این، او دلیل ایمنی بالای این این کارخانه را واحد امنیتی و آتش‌نشان‌های این مجموعه دانست.

حمید عظیمیان، مدیر عامل فولاد مبارکه افزود: تناژ فروش داخلی فولاد مبارکه در شش‌ماهه اول سال 1398 به حدود 3 میلیون و 121 هزار تن و تناژ صادراتی آن به 753 هزار تن رسیده‌است. در واقع فروش کل این مجموعه به 200 هزار و 337 میلیارد ریال رسیده‌است.

میزان فروش این کارخانه در مدت مشابه سال قبل 2 میلیون و 933 هزار تن بود. همچنین در حدود 664 هزار تن فروش صادراتی داشت. درآمد حاصل از فروش کل این مجموعه بالغ بر 98 هزار و 101 میلیارد ریال بوده‌است.
این درحالی است که در مدت مشابه سال قبل میزان فروش داخلی ۲ میلیون و ۹۳۳ هزار تن و فروش صادراتی ۶۶۴ هزار تن و درآمد فروش کل ۹۸ هزار و ۱۰۱ میلیارد ریال بوده است.

آمارها و ارقام‌ها نشان می‌دهند که در مدت شش ماه اول امسال، افزایش قابل ملاحضه‌ای در فروش داخلی و صادراتی داشته‌ایم. با وجود همه مشکلات در حوزه صادرات، میزان درآمد فروش صادراتی فولاد مبارکه به 311 میلیون دلار رسیده‌است.

علاوه بر رشد درآمد فروش، تولید و صادرات شرکت فولاد مبارکه، در نشست مجمع عمومی سالانه شرکت، امسال نسبت به سال قبل میزان تقسیم سود نقدی با افزایشی دو برابری همراه بود و به 39 هزار میلیارد ریال رسید.

از جمله پیشنهادات هیئت مدیره این شرکت نامبرده، افزایش سرمایه 130 هزار میلیارد به 210 هزار میلیارد بوده‌است.

علاوه بر این، در شش ماه سال جاری میزان حادثه در این شرکت کمترین تعداد را داشته‌است. همچنین میزان رضایت‌مندی کارکنان در این مدت رشد یافته‌است. مدیر عامل این شرکت دلیل همه این موفقیت‌ها را خودباوری و تلاش مدیران و کارکنان فولاد مبارکه دانسته‌است.

این شرکت بر این باور است که لازم است اقداماتی در سطح ملی انجام دهیم، تا به این ترتیب بزرگ‌ترین فولادسازان کشورمان و منطقه خاورمیانه به مشکلی در زمینه تولید، فروش و صادرات محصولات خود بر نخورند. علاوه بر این، او افزود که تنها راه برای مبارزه با بهره‌وری این است که میزان تولید و رونق را بهبود ببخشیم.