امروز : سه شنبه 8 مهر 1399

قیمت میلگرد سیادن ابهر : 200 تومان افزایش

قیمت میلگرد شاهرود : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد اردبیل : ثابت

قیمت میلگرد ارگ تبریز : اعلام شد

قیمت میلگرد ظفر بناب : ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان : ثابت

قیمت میلگرد کلاف امیرآباد : 200 تومان افزایش

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد راد همدان : 50 تومان افزایش

ممنوعیت خروج از بورس کالا

1399/05/20 0
ممنوعیت خروج از بورس کالا

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، عضو انجمن نوردکاران اذعان داشت که: تولیدکنندگان شمش اجازه فروش مستقیم و خارج از بورس را ندارند و طبق قوانین و دستورالعمل های سازمان حمایت و تعزیرات، هرگونه عرضه خارج از بورس تخلف محسوب می شود. احمد خوروش عضو انجمن نوردکاران اظهار کرد که موافقت با عرضه شمش فولادی فولاد خوزستان به یک مجموعه…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، عضو انجمن نوردکاران اذعان داشت که: تولیدکنندگان شمش اجازه فروش مستقیم و خارج از بورس را ندارند و طبق قوانین و دستورالعمل های سازمان حمایت و تعزیرات، هرگونه عرضه خارج از بورس تخلف محسوب می شود.

احمد خوروش عضو انجمن نوردکاران اظهار کرد که موافقت با عرضه شمش فولادی فولاد خوزستان به یک مجموعه خاص می تواند ناشی از یک نگاه تبعیض آمیز باشد و جای تعجب دارد. البته ممکن است که این اقدام در راستای حل مشکلات کارگری و داخلی یک واحد باشد اما در کشور واحدهای نوردی بسیار گسترده ای فعال است که نیاز به مواد اولیه دارند که متاسفانه برای تولیدات خود با کمبود شمش مواجه هستند و نیاز است که از این واحدها نیز حمایت شود. چراکه تولیدکنندگان شمش اجازه فروش مستقیم و خارج از بورس را ندارند و طبق قوانین و دستورالعمل های سازمان حمایت و تعزیرات، هرگونه عرضه خارج از بورس تخلف محسوب می شود.

این عضو انجمن نوردکاران با بیان اینکه عرضه خارج از بورس محصول استراتژیکی که قیمت سایر محصولات زنجیره فولاد را تعیین می کند، منطقی نیست، گفت: خوشبختانه طی هفته جاری رییس جمهور بر لزوم تقویت بورس کالا و افزایش عرضه محصولات فولادی و پتروشیمی و همچنین جهش تولید تاکید کردند تا تولید صنایع پایین دستی فولاد با ارزش افزوده بالاتر و جلوگیری از خام فروشی افزایش یابد که با توجه به تاکیدات ایشان، موضوع کاملا روشن است که باید نگاه ویژه ای به تامین مواد اولیه تولیدکنندگان این حوزه در بورس صورت گیرد اما باید دید دستورات آقای روحانی برای جهش تولید با تکیه بر تامین مواد اولیه جهت افزایش تولید واحدها تا چه حد و چه زمانی عملیاتی می شود.

خوروش در خصوص طرح شایعاتی برای خروج محصولات فولادی از بورس، اظهار کرد که محصولات فولادی سال هاست در بورس مورد معامله قرار گرفته اند و اگر قرار باشد معاملات در بورس انجام نشود، کل بازار را در بحث قیمت گذاری ها و نحوه تخصیص سهمیه ها واحدهای تولیدی با مشکل مواجه می سازد و برای بازار تنش های جدیدی ایجاد می شود.