امروز : چهارشنبه 8 بهمن 1399

قیمت انواع ورق آهن:  

ثابت و برحی 100 تومان

کاهش

قیمت انواع لوله:  

ثابت

قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان در کارخانه:  

50 تا 100 تومان

کاهش

قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان درب بنگاه:  

50 تا 200 تومان

کاهش

قیمت تیرآهن ذوب آهن درب بنگاه:  

20 تا 100 هزارتومان

کاهش

قیمت تیرآهن ذوب آهن در کارخانه:  

ثابت

قیمت قوطی آهن:  

ثابت

قیمت پروفیل زد:  

ثابت

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

300 تومان

کاهش

قیمت میلگرد هشترود:  

ثابت

قیمت میلگرد آناهیتا گیلان:  

ثابت

قیمت میلگرد سمنان:  

ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

ثابت

قیمت میلگرد نیشابور:  

450 تومان

کاهش

قیمت میلگرد میانه:  

550 تومان

کاهش

قیمت میلگرد امیرآباد:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

جولان مکانیسم ماشه در بازار محصولات فولادی

بهناز میرلوحی
الهام موسوی 1399/06/01 0
جولان مکانیسم ماشه در بازار محصولات فولادی

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، خبری که این روزها تمامی بازارهای کشور به ویژه بازار آهن و فولاد ما را تحت تاثیر قرار داده است، تمدید مجدد تحریم های آمریکا و فعال کردن مکانیزم ماشه علیه کشورمان می باشد. کارشناسان معتقدند که فعال شدن مکانیزم ماشه بدون تاثیر بر بازار فولاد و آهن نخواهد بود. هرچند فعال شدن مکانیزم ماشه و بازگشتن تحریم های بین‌المللی…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، خبری که این روزها تمامی بازارهای کشور به ویژه بازار آهن و فولاد ما را تحت تاثیر قرار داده است، تمدید مجدد تحریم های آمریکا و فعال کردن مکانیزم ماشه علیه کشورمان می باشد. کارشناسان معتقدند که فعال شدن مکانیزم ماشه بدون تاثیر بر بازار فولاد و آهن نخواهد بود. هرچند فعال شدن مکانیزم ماشه و بازگشتن تحریم های بین‌المللی برای ایران به این سادگی ها نیست و تقریبا این روزها زورگویی ها و چهره خبیث آمریکا بیش از هر زمانی دیگری برای همه دنیا مسجل گردیده است، اما به فرض اینکه تحت فشار و لابی آمریکا تحریم های سازمان ملل بر ایران مجددا اعمال گردد، دقیقا مشابه همان موقعی که اصل فشارها، تعاملات اقتصادی کشور ما را با چالش مواجه نمود و ترامپ بصورت یکجانبه از برجام خارج شد.

اثر روانی موضوع بازگشت احتمالی تحریم های سازمان ملل ممکن است چند روزی برخی تلاطمات ارزی برای کشور ایجاد کند اما در کلیات روند موجود قرار نیست اتفاق غیر منتظره یا غیر قابل پیشینی تازه ای رخ دهد.

در حال حاضر بازارهای صادرات و واردات ایران عمدتا از کانال های زیرزمینی و راههایی صورت می گیرد که نه اعتنایی به تحریم ها دارند نه با سازمان ملل کاری دارند و به لحاظ فنی فشاری بیش از فشارکنونی نمی تواند وجود داشته باشد. البته نمی توان منکر فشار یا مشکلات موجود متاثر از تحریم های ناجوانمردانه برای دولت شد، اما می بایست قبول کنیم که مقداری از این مشکلات فعلی بیش از آنکه مربوط به تحریم ها باشد، مربوط به سوء مدیریت ها در برخی حوزه ها و برخی نقطه ضعف‌های مدیریتی خودمان که باید از درون به اصلاح و تقویت آن اهتمام ورزید، مربوط می باشد.

به هرحال تنها کاری که از جانب مصرف کننده نهایی در این بازار مصالح ساختمانی و یا حتی سایر بازار بر می آید صبر است و صبر است و صبر