امروز : یکشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۰

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

100 تومان

افزایش

اخبار آهن آلات

بازار جهانی سنگ آهن, میلگرد و قراضه آهن این روزها

بهناز میرلوحی
آهن ملل ۲۸ آبان ۱۳۹۸ ۱
بازار سنگ آهن، قراضه و میلگرد

رشد بازار جهانی سنگ آهن بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، در هفته جاری در کشور چین قیمت سنگ آهن وارداتی افزایش یافت. در بررسی بازار جهانی سنگ آهن، موسسه پیلاتس قیمت نهایی برای سنگ آهن با خلوص 62 درصد را 85.10 دلار برای هر تن خشک سی اف آر ثبت کرده‌است. این قیمت نسبت به جمعه گذشته در حدود 35…

رشد بازار جهانی سنگ آهن

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، در هفته جاری در کشور چین قیمت سنگ آهن وارداتی افزایش یافت. در بررسی بازار جهانی سنگ آهن، موسسه پیلاتس قیمت نهایی برای سنگ آهن با خلوص ۶۲ درصد را ۸۵.۱۰ دلار برای هر تن خشک سی اف آر ثبت کرده‌است. این قیمت نسبت به جمعه گذشته در حدود ۳۵ سنت رشد یافته‌است. قرارداد سوآپ دسامبر نیز به میزان ۱۰ سنت رشد داشته‌است. قیمت نهایی این قرارداد ۸۳.۲۵ دلار هر تن خشک سی اف آر ثبت شد.

ثبات نسبی بازار قراضه کشور ترکیه

طبق بررسی کارشناسان آهن ملل اصفهان، بسیاری از فعالان بازار آهن انتظار دارند که از رشد قیمت سنگ آهن با توجه به بهبود قیمت محصولات فولادی حمایت شود. در ترکیه قراضه وارداتی سنگین کلاس ۱ و ۲، ۲۶۲ دلار برای هر تن سی اف آر ثبت شده‌است. این نرخ قیمت نسبت به جمعه گذشته حدود ۱.۵ دلار برای هر تن رشد داشته‌است. شواهد حاکی از آن است که ثبات مناسبی بر بازار آهن حاکم است. البته برخی از فعالان بازار فولاد و آهن نیز در مورد کاهش قیمت‌ها نگران هستند. پس از بستن نخستین معاملات دسامبر، رکود بازار میلگرد ترکیه و عجله نداشتن خریداران قراضه، باعث تثبیت قیمت در بازه ۲۶۰ تا ۲۶۳ دلار شده‌است.

افزایش قیمت قراضه در مقابل رکود بازار میلگرد

طبق بررسی‌های واحد خبر آهن ملل اصفهان، در کشور تایوان قیمت نهایی قراضه آهن کانتینری وارداتی در حدود ۴ دلار رشد داشت. بنابراین، قراضه آهن با قیمت ۲۴۸ دلار هر تن سی اف آر معامله شد. برخی عرضه‌کنندگان در بازار فولاد برای قراضه آهن پیشنهادات قیمت در بازه ۲۴۵ تا ۲۵۰ دلار برای هر تن سی اف آر نیز ارائه دادند. قیمت قراضه آهن در اوایل اکتبر در کشور تایوان ۲۵ دلار رشد کرد. در مقابل بازار میلگرد رشد قابل توجهی نداشت. به طور کلی در بازار جنوب شرق آسیا بازار میلگرد رو به رکود است، در حالی که قراضه آهن در انبارها فراوان یافت می‌شود.

نظرات

  • پریسا یاری

    ضایعات فولادی که دیگر مصرف کاربردی ندارند ذوب می شوند و به شمش فولادی تبدیل می شوند و دوباره کاربرد دارند. این کار باعث میشه کمتر از گازهای گلخانه ای استفاده شود و از منابع بهره کافی را ببریم