امروز : جمعه 3 اردیبهشت 1400

قیمت شمش فولادی:  

ثابت

قیمت انواع لوله:  

ثابت

قیمت انواع ورق آهن:  

ثابت

قیمت میلگرد آذر فولاد امین:  

200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد شاهین بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد آناهیتا گیلان:  

ثابت

قیمت میلگرد هشترود:  

100 تومان در برخی سایزها

کاهش

قیمت میلگرد امیرآباد:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

ثابت

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد میانه:  

ثابت

قیمت میلگرد بردسیر کرمان:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهرود:  

ثابت

قیمت میلگرد معراج البرز گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

بازار جهانی سنگ آهن , میلگرد و قراضه آهن این روزها

بهناز میرلوحی
آهن ملل 1398/08/28 1

رشد بازار جهانی سنگ آهن بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، در هفته جاری در کشور چین قیمت سنگ آهن وارداتی افزایش یافت. در بررسی بازار جهانی سنگ آهن، موسسه پیلاتس قیمت نهایی برای سنگ آهن با خلوص 62 درصد را 85.10 دلار برای هر تن خشک سی اف آر ثبت کرده‌است. این قیمت نسبت به جمعه گذشته…

رشد بازار جهانی سنگ آهن

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، در هفته جاری در کشور چین قیمت سنگ آهن وارداتی افزایش یافت. در بررسی بازار جهانی سنگ آهن، موسسه پیلاتس قیمت نهایی برای سنگ آهن با خلوص 62 درصد را 85.10 دلار برای هر تن خشک سی اف آر ثبت کرده‌است. این قیمت نسبت به جمعه گذشته در حدود 35 سنت رشد یافته‌است. قرارداد سوآپ دسامبر نیز به میزان 10 سنت رشد داشته‌است. قیمت نهایی این قرارداد 83.25 دلار هر تن خشک سی اف آر ثبت شد.

ثبات نسبی بازار قراضه کشور ترکیه

طبق بررسی کارشناسان آهن ملل اصفهان، بسیاری از فعالان بازار آهن انتظار دارند که از رشد قیمت سنگ آهن با توجه به بهبود قیمت محصولات فولادی حمایت شود. در ترکیه قراضه وارداتی سنگین کلاس 1 و 2، 262 دلار برای هر تن سی اف آر ثبت شده‌است. این نرخ قیمت نسبت به جمعه گذشته حدود 1.5 دلار برای هر تن رشد داشته‌است. شواهد حاکی از آن است که ثبات مناسبی بر بازار آهن حاکم است. البته برخی از فعالان بازار فولاد و آهن نیز در مورد کاهش قیمت‌ها نگران هستند. پس از بستن نخستین معاملات دسامبر، رکود بازار میلگرد ترکیه و عجله نداشتن خریداران قراضه، باعث تثبیت قیمت در بازه 260 تا 263 دلار شده‌است.

افزایش قیمت قراضه در مقابل رکود بازار میلگرد

طبق بررسی‌های واحد خبر آهن ملل اصفهان، در کشور تایوان قیمت نهایی قراضه آهن کانتینری وارداتی در حدود 4 دلار رشد داشت. بنابراین، قراضه آهن با قیمت 248 دلار هر تن سی اف آر معامله شد. برخی عرضه‌کنندگان در بازار فولاد برای قراضه آهن پیشنهادات قیمت در بازه 245 تا 250 دلار برای هر تن سی اف آر نیز ارائه دادند. قیمت قراضه آهن در اوایل اکتبر در کشور تایوان 25 دلار رشد کرد. در مقابل بازار میلگرد رشد قابل توجهی نداشت. به طور کلی در بازار جنوب شرق آسیا بازار میلگرد رو به رکود است، در حالی که قراضه آهن در انبارها فراوان یافت می‌شود.


برچسب‌ها:

نظرات

  • پریسا یاری

    ضایعات فولادی که دیگر مصرف کاربردی ندارند ذوب می شوند و به شمش فولادی تبدیل می شوند و دوباره کاربرد دارند. این کار باعث میشه کمتر از گازهای گلخانه ای استفاده شود و از منابع بهره کافی را ببریم