امروز : جمعه 4 تیر 1400

قیمت شمش فولادی:  

اکثر کارخانه ها ثابت و برخی 50 تومان

کاهش

قیمت انواع لوله:  

ثابت

قیمت انواع ورق آهن:  

ثابت

قیمت میلگرد درپاد تبریز:  

ثابت

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد کاوه تیکمه داش:  

ثابت

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

ثابت

قیمت میلگرد آذر فولاد امین:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهرود:  

ثابت

قیمت میلگرد سمنان:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

اخبار آهن آلات

رشد قیمت‌ها و عدم تقاضا در بازار آهن

بهناز میرلوحی
آهن ملل 1398/09/10 1
رشد قیمت‌ها و عدم تقاضا در بازار آهن

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، دیروز بازار ورق وضعیت مناسبی را طی نکرد. این مسئله باعث شد که همه نگاه‌ها به سمت عرضه‌کننده‌های خرد فعال در بازار آهن هدایت شود. طبق بررسی‌های صورت گرفته برای عدم تقاضا در بازار آهن، دلیل این موضوع را می‌توان امتناع عرضه‌کننده‌ها از اعلام قیمت در سطج بازار با وجود داشتن موجودی…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، دیروز بازار ورق وضعیت مناسبی را طی نکرد. این مسئله باعث شد که همه نگاه‌ها به سمت عرضه‌کننده‌های خرد فعال در بازار آهن هدایت شود. طبق بررسی‌های صورت گرفته برای عدم تقاضا در بازار آهن، دلیل این موضوع را می‌توان امتناع عرضه‌کننده‌ها از اعلام قیمت در سطج بازار با وجود داشتن موجودی دانست. همین امر باعث سردرگمی خریداران در بازار آهن شد.

طبق آمارها در روز اخیر، بسیاری از محصولات فولادی افزایش قیمت پیدا کردند. این موضوع در پی عدم اعلام قیمت از سمت عرضه‌کنندگان برای کالاهایی نظیر ورق سیاه و ورق روغنی رخ داد. مسائل دیگری نیز بر نابسامانی بازار دامن زدند. یکی از این موارد را می‌توان افزایش قیمت‌های زیرپوستی میلگرد آجدار دانست. قیمت میلگرد آجدار از 4400 تا 4700 تومان برای هر کیلو افزایش قیمت داشت. این بازه قیمت نشان می‌دهد که قیمت میلگرد نسبت به روز پنج‌شنبه حدود 100 تومان رشد یافته‌است. متوسط افزایش قیمت این کالا را می‌توان حدود 60 تومان بررسی کرد.

بر اساس تحلیل کارشناسان ما، در اثر برخی التهابات رخ داده در بازار ارز و بدبینی‌های که از روز پنج‌شنبه از سمت برخی از تحلیل‌گران رخ داد، بازار مقاطع طویل فولادی دچار نوسان قیمت شد. بر همین مبنا، در صورتی که بانک مرکزی نتواند نواسانات به وجود آمده در بازار آهن را کنترل کند، شرایطی به مراتب بدتر و بی‌نظم‌تری در بازار آهن مهیا می‌شود.

نظرات

  • رضا هاشمی

    افزایش ناگهانی قیمت ورق باعث کاهش تقاضا در بازار میشه.