امروز : دوشنبه 31 شهریور 1399

قیمت شمش فولادی : اعلام شد

قیمت انواع لوله : ثابت و برخی 100 تومان افزایش

قیمت ورق سیاه فولاد مبارکه : 100 تومان افزایش

قیمت ورق سیاه فولاد سبا : 100 تومان افزایش

قیمت ورق رنگی فولاد مبارکه : با نوسانات قیمت متغیر در هر سایز اعلام شد

قیمت ورق سیاه کاویان اهواز : ثابت

قیمت ورق سیاه اکسین اهواز : ثابت

قیمت میلگرد حسن رود : 250 تومان افزایش

قیمت میلگرد شاهرود : 400 تومان افزایش

قیمت میلگرد هشترود : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد اردبیل : ثابت

قیمت میلگرد سیادن ابهر : 50 تومان افزایش

قیمت میلگرد آریا ذوب : ثابت

قیمت میلگرد ظفر بناب : 70 تومان افزایش

قیمت میلگرد آناهیتا گیلان : 200 تومان افزایش

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان : ثابت

قیمت میلگرد راد همدان : ثابت

وضعیت بحرانی بازار فولاد ایران

1398/10/18 0

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان در راستای بحران پیش آمده برای بازار فولاد، شرایط مناسبی از نظر اقتصادی در بخش‌ها و صنایع مختلف به ویژه صنعت فولاد وجود ندارد. در روزهای اخیر، بازار با داده‌های درستی پیش نمی‌رود. تنها حدس و گمان‌هایی که اساس درستی ندارند بر روند بازار مسلط شده‌اند. کارشناسان بر این باورند که این…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان در راستای بحران پیش آمده برای بازار فولاد، شرایط مناسبی از نظر اقتصادی در بخش‌ها و صنایع مختلف به ویژه صنعت فولاد وجود ندارد. در روزهای اخیر، بازار با داده‌های درستی پیش نمی‌رود. تنها حدس و گمان‌هایی که اساس درستی ندارند بر روند بازار مسلط شده‌اند.

کارشناسان بر این باورند که این نگرانی در همه بخش‌ها و صنایع وجود دارد. در این روزها، شرایط تصمیم‌گیری برای فعالان اقتصادی دشوارتر از گذشته شده‌است. عدم ثبات در بازار آهن و فولاد باعث ایجاد نااطمینانی برای همگان نسبت به آینده را به وجود آورده‌است. متاسفانه پایه و اساس داده‌هایی که بر بازار حاکم شده‌اند، منبع معتبر و درستی ندارند.

معمولا مادامی که بازار در شرایط عدم اطمینان به سر می‌برد، عمق دید فعالان اقتصادی کاهش می‌یابد. با این حال، در به وجود آمدن این شرایط، قوانین و مقررات بی‌تاثیر نبوده و باعث شده که فعالیت بسیاری از صنایع با افول همراه شود.

لازم است که جهت رسیدن به ثبات بازار و اعتدال در آن، مسئولان چاره‌ای اندیشه کنند. در همین راستا، لازم است که نگاه فعالان فولادی را با ایجاد انگیزه و سرمایه‌گذاری توسعه داد تا اثر مطلوب در بازار حاصل شود.

با وجود اظهار نظرات کارشناسی، اما قوانین دست و پا گیر باعث شده که تجارت و داد و ستدها در بازار فولاد ناعادلانه صورت گیرد.

علاوه بر این، نوسانات و قیمت‌های غیر واقعی ارز و کاهش پول ملی و در نهایت بی‌انظباطی در بازار فولاد هم اثر لازم خود را در بازار بر جای گذاشته‌است. در این زمان حساس، صنعت فولاد کشورمان و بازار عرضه آن نیازمند حمایت و چاره‌اندیشی دولت برای رفع موانع می‌باشد تا شاید این وضعیت بحران بازار فولاد کم شود.


برچسب‌ها: