امروز : چهارشنبه 9 مهر 1399

قیمت شمش فولادی : اعلام شد

قیمت انواع ورق آهن : از 400 تا 700 تومان افزایش

قیمت انواع لوله : 350 تا 1000 تومان افزایش

قیمت میلگرد سیادن ابهر : 200 تومان افزایش

قیمت میلگرد شاهرود : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد اردبیل : ثابت

قیمت میلگرد ارگ تبریز : اعلام شد

قیمت میلگرد ظفر بناب : ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان : ثابت

قیمت میلگرد کلاف امیرآباد : 200 تومان افزایش

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد راد همدان : 50 تومان افزایش

صنعت فولاد ایران در سایه‌‌ آینده‌‎ای مبهم

1398/10/08 0

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، وضعیت بازار آهن، اقتصاد و بخش خصوص حاکی از آن است که بین فعالان حوزه فولاد عدم اعتماد و نگرانی در مورد آینده مبهم صنعت فولاد ایران وجود دارد. در روزهای اخیر، بازار فولاد بیش از آن‌که بر پایه داده‌ها و تحلیل‌های واقعی پیش رود، به حدس و گمان‌هایی دامن می‌زند که…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، وضعیت بازار آهن، اقتصاد و بخش خصوص حاکی از آن است که بین فعالان حوزه فولاد عدم اعتماد و نگرانی در مورد آینده مبهم صنعت فولاد ایران وجود دارد. در روزهای اخیر، بازار فولاد بیش از آن‌که بر پایه داده‌ها و تحلیل‌های واقعی پیش رود، به حدس و گمان‌هایی دامن می‌زند که پایه و اساس درستی ندارند.

در واقع می‌توان گفت که این بی‌اعتمادی و عدم اطمینان به دلیل از بین رفتن امید در سرمایه‌گذاری‌ها در زمینه فولاد به دست آمده‌است. جریان نابسامان اقتصاد کنونی، باعث شده فعالان اقتصادی تصمیمات خود را با ابهام و دشواری بیشتری بگیرند.

نمی‌توان نقش قانون‌ها و تصمیمات بد را در این موضوع بی‌تاثیر دانست. قوانین دست و پا گیر و تصمیمات نادرست می‌توانند تمامی فعالیت‌های صحیح را با مشکلات مواجه کنند و آن‌ها را کاهش دهد. بر همین اساس، لازم است که در این حوزه برای دست‌یابی به عدالت چاره‌ای اندیشید. فعالان فولادی باید با انگیزه بتوانند اثر مناسبی در رونق بازار آهن ایجاد کنند.

علاوه بر این، لازم است کلیه مسئولان دولت و کارشناسان این حوزه به یاری هم شتابند و مشکلات را رفع نمایند. برخی کارشناسان معتقدند که قوانین اخذ شده دست و پا گیر باعث تجارت و داد و ستد ناعادلانه در بازار فولاد شده‌است.

علاوه بر این، نمی‌توان نقش تحریم‌ها و نوسانات غیر منطقی بازار ارز را نیز در روند نامناسب بازار آهن نادیده گرفت. بنابراین، طبق کلیه مواردی که ذکر شد، ضروری است که برای رسیدن به آینده‌ای درخشان در صنعت فولاد و رونق اقتصاد کشور، تمامی دست‌اندرکاران در راستای بهبود و رفع چالش‌ها و مشکلات موجود همت ورزند.


برچسب‌ها: