امروز : چهارشنبه 12 آذر 1399

قیمت میلگرد نیک صدرا توس:  

90 تومان

افزایش

قیمت میلگرد سرمد ابرکوه:  

اعلام شد

قیمت میلگرد ارگ تبریز:  

اعلام شد

قیمت میلگرد فایکو (البرز ایرانیان):  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد پرشین فولاد:  

ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

ثابت

قیمت میلگرد نیشابور:  

100 تومان

افزایش

قیمت میلگرد میانه:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد آناهیتا گیلان:  

100 تومان

افزایش

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

100 تا 200 تومان

افزایش

قیمت میلگرد هشترود:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد درپاد تبریز:  

ثابت

قیمت میلگرد اردبیل:  

ثابت

قیمت میلگرد امیرآباد:  

150 تا 250 تومان

کاهش

قیمت میلگرد راد همدان:  

120 تومان

افزایش

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

100تومان

افزایش

قیمت میلگرد سمنان:  

ثابت

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهرود:  

100 تومان

افزایش

قیمت میلگرد معراج البرز گلستان:  

100 تومان

افزایش

قیمت میلگرد شاهین بناب:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد کیان فولاد ابهر:  

100 تا 200 تومان

افزایش

حمل و نقل بزرگترین مشکل صادرات فولاد ایران

بهناز میرلوحی
آهن ملل 1397/08/20 1
حمل و نقل بزرگترین مشکل صادرات فولاد ایران

اولین روز هفته و شرایط بازار آهن بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، امروز در بازار آهن ثبات مناسبی حاکم بود. آرامش بازار باعث شد که محصولاتی مانند میلگرد آجدار، نبشی و ناودانی درگیر نوسانات قیمت نشوند. با این حال محصولاتی مثل قوطی و پروفیل بر خلاف روند بازار تغییرات قیمت را تجربه کردند. بسیاری از کارخانه‌ها مثل…

اولین روز هفته و شرایط بازار آهن

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، امروز در بازار آهن ثبات مناسبی حاکم بود. آرامش بازار باعث شد که محصولاتی مانند میلگرد آجدار، نبشی و ناودانی درگیر نوسانات قیمت نشوند. با این حال محصولاتی مثل قوطی و پروفیل بر خلاف روند بازار تغییرات قیمت را تجربه کردند.
بسیاری از کارخانه‌ها مثل پروفیل صدرا، نورد میلاد یزد و پروفیل یزد امروز اعلام افزایش قیمت کردند. به این ترتیب برای قوطی آهن قیمتی در بازه 50 تا 70 اعلام شده‌است.
گزارشات بدست آمده نشان می‌دهد که هم اکنون کارخانه‌های پروفیل‌سازی تهران شرق و جهان پروفیل قیمت‌های خود را در بازار آهن کاهش داده‌اند. قوطی پروفیل تهران شرق پس از ۱۵۰ تومان کاهش، قیمت قوطی ضخامت ۲.۵ خود را ۶۵۰۰ تومان اعلام نمود. در همین راستا شاهد کاهش ۵۰ تومانی قیمت‌های جهان پروفیل نیز بوده‌ایم. در حال حاضر قیمت قوطی آهن ۲.۵ جهان ۶۵۵۰ تومان می‌باشد.

گمانه‌زنی‌ها در مورد توقف صادرات آهن‌آلات ایران

طبق گزارشات واحد خبر آهن ملل اصفهان، هم اکنون خبرهایی در مورد توقف صادرات آهن‌آلات ایران شنیده شده‌است. این مسئله در حالی شایع شده که علی رغم تحریم‌ها هنوز هم در بازار آهن ثبات قیمت وجود دارد. با این حال این موضوع فقط در حد حدس و گمان است که باید صحت آن بررسی شود. بر خی کارشناسان بر این باورند که کشوری مثل عمارت اعلام کرده دیکر از کشورهایی مثل ایران و کره حاضر به خرید محصولات فولادی نمی‌باشند. در صورتی که شرایط اینگونه پیش رود، بسیاری از تولیدکنندگان داخلی با چالش‌هایی برای صادرات روبه‌رو خواهند شد. این موضوع به این علت است که پس از اعمال تحریم‌ها، بسیاری از کشورها از خرید محصولات ایرانی سر باز می‌زنند.

حمل و نقل بزرگترین مشکل صادرات فولاد ایران

در منطقه خاورمیانه برخی از کارشناسان و تاجران بر این باورند که در حال حاضر بزرگترین مشکل کشور حمل و نقل است نه مسائل بانکی. این مشکل به این دلیل است که هیچ کدام از کشورها حاضر به بارگیری کشتی‌های خود در بنادر ایران نیستند. به این ترتیب اگر محصولی در داخل کشور تولید شود، نمی‌توان آن را برای صادرات بارگیری کرد.
با توجه به اینکه تحریم‌های یک طرفه از سمت آمریکا شرایط را در بازارهای بین‌المللی دشوار کرده‌، اما وضعیت آنچنان هم که کشورهای بیگانه عنوان می‌کنند بحرانی نیست. بسیاری از تولیدکنندگان و عرضه‌کنندگان فولاد با تجربه ما همواره به بهترین شکل کار خود را انجام می‌دهند و توجهی به مانورهای رسانه‌های غربی ندارند.

نظرات

  • علی

    با سلام، یعنی اگر کارخانه ها نتوانند صادرات داشته باشند، قیمت در داخل کشور ثابت میمونه و افزایش قیمت در بخش آهن آلات نداریم؟