امروز : یکشنبه 26 اردیبهشت 1400

قیمت شمش فولادی:  

200 تومان

افزایش

قیمت انواع ورق آهن:  

100 تا 350 تومان

افزایش

قیمت انواع لوله:  

ثابت و برخی 100 تومان

کاهش

قیمت میلگرد نیک صدرا توس:  

ثابت

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

100 تا 300 تومان

افزایش

قیمت میلگرد پارس آرمان شفق:  

200 تا 300 تومان

افزایش

قیمت میلگرد خرمدشت تاکستان:  

ثابت

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

200 تومان

افزایش

قیمت میلگرد کیان فولاد ابهر:  

100 تومان در برخی سایزها

افزایش

قیمت میلگرد کاوه تیکمه داش:  

170 تا 200 تومان

افزایش

قیمت میلگرد پرشین فولاد:  

150 تومان

افزایش

قیمت میلگرد میانه:  

ثابت

فولاد میلگرد کیان کاشان:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد امیرآباد:  

100 تومان

افزایش

قیمت میلگرد سمنان:  

50 تومان مجدد

افزایش

قیمت میلگرد آناهیتا گیلان:  

100 تومان

افزایش

قیمت میلگرد شاهین بناب:  

200 تومان

افزایش

قیمت میلگرد راد همدان:  

50 تومان مجدد

افزایش

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد حسن رود:  

50 تا 150 تومان

افزایش

قیمت میلگرد هشترود:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد پارس آرمان شفق:  

ثابت

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

ثابت

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهرود:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

280 تومان نسبت به آخرین نرخ اعلامی

افزایش

قیمت میلگرد معراج البرز گلستان:  

250 تومان

افزایش

قیمت میلگرد سمنان:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

100 تومان در برخی سایزها

افزایش

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

100 تومان

افزایش

قیمت میلگرد راد همدان:  

50 تومان

افزایش

صادرات فلزات چین تحت تاثیر بحران کرونا

بهناز میرلوحی
آهن ملل 1398/12/01 0
صادرات فلزات چین تحت تاثیر بحران کرونا - آهن ملل اصفهان

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان در راستای تاثیر کرونا بر صادرات فلز چین، برخی خریداران خارجی فلزات چین با شیوع کرونا محموله‌های چینی را نمی‌پذیرند و سایر مشتریان از جمله هندی‌ها نیز در حال بررسی آسیب‌های ناشی از عدم دریافت به موقع کالا هستند.شرکت هایی در روسیه، ترکیه، خاورمیانه و شمال آفریقا به عرضه‌کننده‌های چینی اعلام کرده‌اند…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان در راستای تاثیر کرونا بر صادرات فلز چین، برخی خریداران خارجی فلزات چین با شیوع کرونا محموله‌های چینی را نمی‌پذیرند و سایر مشتریان از جمله هندی‌ها نیز در حال بررسی آسیب‌های ناشی از عدم دریافت به موقع کالا هستند.
شرکت هایی در روسیه، ترکیه، خاورمیانه و شمال آفریقا به عرضه‌کننده‌های چینی اعلام کرده‌اند کالاهای حمل شده را قبول نخواهند کرد و یا خواسته‌اند خرید‌ها را به تعویق بیاندازند.
در این بین برخی دیگر از جمله خریداران هندی می‌بینند که شرکت‌های چینی نمی‌توانند سر وقت کالای خود را تحویل دهند و به دنبال دریافت خسارت هستند.
چین بزرگترین مصرف کننده فلزات دنیاست، ولی از طرفی بزرگترین صادرکننده برخی فلزات صنعتی نیز می‌باشد. در این بین صادرکننده‌های فولاد نیز با بحران حمل محموله‌های خود روبرو هستند و نمی‌دانند با کشتی حمل کنند یا خطوط ریلی. به همین ترتیب، نمی‌توانند تحویل به موقع را تضمین کنند. برخی از کشورها در حال بستن مرزهای خود به روی چینی‌ها هستند و مقررات گمرکی را به شدت سخت کرده‌اند.
بیش از یک سوم فولادسازان چینی به فکر کاهش تولید هستند، زیرا به دلیل شیوع کرونا موجودی انبارهایشان بالا رفته است و از طرفی با کمبود مواد اولیه و افت تقاضای بازارهای مصرف کننده نیز روبرو هستند.
بررسی اخیر موسسه پلاتس نشان می‌دهد که 35 درصد حاضرین در نظرسنجی، تولید را تاکنون پایین آورده‌اند یا به دنبال کاهش آن هستند و 23 درصد نیز اظهار داشتند تاکنون خطوط تولیدشان در وضعیت نرمال کار کرده‌است.
برخی از کارخانه‌های چینی به دنبال جلو انداختن زمان تعمیرات خطوط بودند که راهی برای کاهش تولید استف ولی موفق نبوده‌اند چون با کمبود نیروی کار و تجهیزات مواجه شدند.
هم اکنون بیش از یک سوم حاضرین در این نظرسنجی با مشکل تامین مواد اولیه روبرو بودند و نیمی اظهار داشتد مشکلی در این زمینه نداشتند. شیوع کرونا اختلالاتی در بخش حمل و نقل در چین ایجاد کرد و کارخانه‌هایی که مواد اولیه را با تریلی از بنادر به خطوطو تولید حمل می‌کردند بیشتر تحت تاثیر قرار گرفتند.
حدود 40 درصد نیز در این نظرسنجی معتقد بودند روند صعودی موجودی فولاد بزرگترین چالش صنعت فولاد چین است و 27 درصد نیز کمبود تقاضا را مشکل اصلی خواندند.
همچنین قابل ذکر است نیمی از حاضرین در این نظرسنجی معتقد بودند قیمت سنگ‌آهن با خلوص 62 در صد در سه‌ماهه نخست سال بین 80 تا 85 دلار هر تن سی اف آر خواهد ماند و 10 درصد نیز بر این باور بودند که قیمت از 85 دلار بیشتر خواهد شد.