امروز : چهارشنبه 1 اردیبهشت 1400

قیمت شمش فولادی:  

200 تومان

کاهش

قیمت انواع ورق آهن:  

ثابت

قیمت انواع لوله:  

ثابت و برخی 600 تومان

کاهش

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

130 تومان در برخی سایزها

کاهش

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد آناهیتا گیلان:  

ثابت

قیمت میلگرد گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد آذر فولاد امین:  

ثابت

قیمت میلگرد بردسیر کرمان:  

100 تومان

افزایش

قیمت میلگرد شاهرود:  

ثابت

قیمت میلگرد امیرآباد:  

ثابت

قیمت میلگرد هشترود:  

50 تومان در برخی سایزها

افزایش

قیمت میلگرد اردبیل:  

ثابت

قیمت میلگرد پرشین فولاد:  

ثابت

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

ثابت

قیمت میلگرد معراج البرز گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

50 تومان در برخی سایزها

افزایش

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

اتمام سال آشفته ورق و پروفیل

بهناز میرلوحی
الهام موسوی 1399/12/24 0
اتمام سال آشفته قوطی و پروفیل

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، بازار ارز همچنان در بلاتکیفی به سر می برد که این بلاتکلیفی ناشی از مشخص نبودن موضوع برجام است. در روز گذشته همان طور که پیش بینی می شد، آمریکا بار دیگر زیر حرفش زد و بلینکن تاکید کرد که تا زمانی که ایران به مذاکرات برجامی باز نگردد با آزاد شدن…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، بازار ارز همچنان در بلاتکیفی به سر می برد که این بلاتکلیفی ناشی از مشخص نبودن موضوع برجام است. در روز گذشته همان طور که پیش بینی می شد، آمریکا بار دیگر زیر حرفش زد و بلینکن تاکید کرد که تا زمانی که ایران به مذاکرات برجامی باز نگردد با آزاد شدن پول های بلوکه شده ایران در کره جنوبی موافقت نخواهد کرد، به دنبال همین سخن بازار ارز به آرامی وارد روند صعودی شد و نرخ دلار نقدی در روز گذشته با افزایش ۲۰۰ تومانی نسبت به عصر چهارشنبه به ۲۴ هزار و ۸۵۰ تومان رسید. 

اما آنچه در بازار آهن میگذرد به این شکل است که عمده پخش کنندگان مقاطع طویل فولادی و همچنین تولیدکنندگان، فروش های خود را بسته اند و اعلام نرخ محصولات خود و انجام معاملات جدید را به سال آینده محول کردند. همچنین نوردکاران و بنگاه دارانی که به اعلام قیمت در روز های پایانی سال می پردازند قیمت محصولات خود را ثابت نگه داشته اند. در صورتی که اگر نوسانات پراکنده و اندکی را در این حوزه در نظر نگیریم بازار آهن برخلاف سال های گذشته در روزهای پایانی سال در آرامش به سر میبرد و رکود نیز همچنان پا برجاست که سبب شده بنگاه داران آهن و حتی نوردکاران به مشتریان واقعی خود تخفیفات مناسب ارائه دهند. 

در روزگذشته براساس قیمت‌ های اعلام شده نوردکاران فولادی بیشتر تولیدکنندگان نبشی، ناودانی و تیرآهن قیمت محصولاتشان را ثابت نگه داشتند و شنیده‌های ما از بنگاه‌های تهران از ثبات نسبی نرخ انواع تیرآهن ذوبی در این بنگاه‌ها حکایت دارد. قیمت میلگرد نیز در روز گذشته تغییر چشم گیری نداشته و در اعلامی عمده قیمت ها شاهد ثبات نسبی بودیم، همچنین در این اعلامی ها گاهی کاهش  ۵۰ تا ۱۰۰ و حتی افزایش ۵۰ تا ۷۰ تومانی نیز به چشم می خورد. در هر صورت محدوده قیمتی میلگرد ۱۴ آجدار نیز در کانال ۱۲ هزار و ۴۰۰ تا ۱۳ هزار و ۴۰۰ تومان قرار گرفت.