امروز : جمعه 4 تیر 1400

قیمت شمش فولادی:  

اکثر کارخانه ها ثابت و برخی 50 تومان

کاهش

قیمت انواع لوله:  

ثابت

قیمت انواع ورق آهن:  

ثابت

قیمت میلگرد درپاد تبریز:  

ثابت

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد کاوه تیکمه داش:  

ثابت

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

ثابت

قیمت میلگرد آذر فولاد امین:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهرود:  

ثابت

قیمت میلگرد سمنان:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

اخبار آهن آلات

اثر خاموشی‌ها بر بازار آهن

بهناز میرلوحی
الهام موسوی 1400/03/04 0
اثر خاموشی‌ها بر بازار آهن

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، با توجه به اینکه بازار آزاد مقاطع طویل فولادی کشور بدون در نظرگرفتن عوامل بسیار همچنان در رکودی عمیق به سر می برد، اما  شاهد رونق در معاملات شمش فولاد در بورس کالا می‌باشیم. در وضعیت موجود، صادرات تنها هدفی است که می تواند منجر به خرید شمش و به واسطه آن تولید مقاطع طویل فولادی…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، با توجه به اینکه بازار آزاد مقاطع طویل فولادی کشور بدون در نظرگرفتن عوامل بسیار همچنان در رکودی عمیق به سر می برد، اما  شاهد رونق در معاملات شمش فولاد در بورس کالا می‌باشیم. در وضعیت موجود، صادرات تنها هدفی است که می تواند منجر به خرید شمش و به واسطه آن تولید مقاطع طویل فولادی در کشور شود. در این میان در رینگ معاملاتی امروز بورس کالا، شمش فولاد در بالاترین قیمت پایه خود مورد عرضه قرار خواهد گرفت و عامل تاثیر گذار بر بازار مقاطع طویل فولادی کشور، استقبال و یا عدم استقبال نوردکاران از عرضه شمش فولادی خواهد بود. به واسطه این که شاهد ورود قیمت‌ها به کانال ۱۴ هزار تومان بودیم، رکودی که در بازار آزاد مقاطع طویل فولادی حکم فرما بود، بیش از پیش سنگین تر شد و این موضوع اتفاق مهمی در این زمینه محسوب می شود.

هفته قبل و با اعمال تغییراتی که در رابطه با چگونگی محاسبه نرخ پایه شمش فولاد صورت گرفت و تاثیراتی که این تغییرات بر بازار به همراه داشت، شاهد ورود قیمت میلگرد در بازار آزاد تهران به کانال ۱۴ هزار تومان برای نخستین مرتبه بودیم. از سوی دیگر نرخ ارز که روندی صعودی را در پیش گرفته بود نیز به رشد قیمت میلگرد دامن زد. اما لازم به ذکر است که این رشد قیمت ها نتوانست منجر به بیشتر شدن خریدار در این حوزه شود و تنها به سنگین شدن رکود موجود انجامید. 

در شرایط کنونی، از یک طرف  بازار مسکن دچار رکود شده است و همین مسئله منجر به کاهش تقاضای مصرفی برای مقاطع طویل فولادی شده و از طرف دیگرعواملی همچون مشخص نبودن آینده بازار ارز و تعدیل انتظارات تورمی موجب شده تا تقاضای سرمایه ای در این بازار از بین برود.