امروز : دوشنبه 18 اسفند 1399

قیمت شمش فولادی:  

50 تا 100 تومان

کاهش

قیمت انواع ورق آهن:  

ثابت

قیمت انواع لوله:  

ثابت

قیمت میلگرد نیک صدرا توس:  

ثابت

قیمت میلگرد فایکو (البرز ایرانیان):  

40 تومان

کاهش

قیمت میلگرد خرمدشت تاکستان:  

ثابت

قیمت میلگرد درپاد تبریز:  

ثابت

قیمت میلگرد جهان فولاد غرب:  

ثابت

قیمت میلگرد معراج البرز گلستان:  

170 تا 200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد آذر فولاد امین:  

100 تومان

کاهش

قیمت میلگرد اردبیل:  

100 تومان

کاهش

قیمت میلگرد قزوین:  

ثابت

قیمت میلگرد پارس آرمان شفق:  

50 تومان

کاهش

قیمت میلگرد کیان فولاد ابهر:  

ثابت

قیمت میلگرد حسن رود:  

300 تومان

کاهش

قیمت میلگرد بردسیر کرمان:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهین بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد کاوه تیکمه داش:  

ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

100 تومان

کاهش

قیمت میلگرد سمنان:  

ثابت

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد میانه:  

50 تومان

کاهش

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

ثابت

قیمت میلگرد گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهرود:  

ثابت

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

150 تومان

کاهش

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد امیرآباد:  

100 تا 250 تومان

کاهش

قیمت میلگرد راد همدان:  

250 تومان

کاهش

دلیل گران خریدن فولاد توسط مصرف کننده چیست؟

بهناز میرلوحی
الهام موسوی 1399/08/18 0
دلیل گران خریدن فولاد توسط مصرف کننده

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، در طی مصاحبه‌ای با یک تولیدکننده فولاد اشاره شد که قیمت های دستوری باعث شده که تولیدکنندگان محصولات خود را با متحمل شدن ضرر و زیان به فروش برسانند. نکته جالب توجه این است که اثرات این قیمت های دستوری فقط متحمل تولیدکنندگان نخواهد شد، بلکه نفعی هم برای مصرف‌ کنندگان ندارد.…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، در طی مصاحبه‌ای با یک تولیدکننده فولاد اشاره شد که قیمت های دستوری باعث شده که تولیدکنندگان محصولات خود را با متحمل شدن ضرر و زیان به فروش برسانند.

نکته جالب توجه این است که اثرات این قیمت های دستوری فقط متحمل تولیدکنندگان نخواهد شد، بلکه نفعی هم برای مصرف‌ کنندگان ندارد.

امسال که سال جهش تولید نام گرفت، لازم بود که همه حمایت ها از تولید داخلی به ویژه از سمت قوه اجرایی کشور یعنی دولت انجام می شد، اما متأسفانه نه ‌تنها حمایتی از تولید نشده، بلکه تفنگ‌ ها به ‌سمت تولید داخلی نشانه رفته است و برخی دستگاه‌ های دولتی از هیچ ضربه ‌ای به تولید ملی کشور دریغ نمی‌ کنند.

سید محمد احرامیان تولیدکننده فولاد با اشاره به اینکه در شرایط فعلی تولیدکنندگان فولاد با مشکلات متعددی رو به ‌رو هستند که اصلی‌ترین آن ها قیمت‌ های دستوری است، اظهارکرد که وزارت صمت با سیاست قیمت‌ گذاری دستوری در محصولات فولادی تولیدکنندگان را با تنش زیادی مواجه کرده است.

وی با بیان اینکه قیمت‌ های دستوری باعث شده است تولیدکنندگان محصولات خود را ماهانه و هفتگی با ضرر به فروش برسانند، افزود که اثرات این قیمت‌های دستوری فقط تولیدکنندگان را متضرر می‌ کند و نفعی به مصرف‌ کنندگان نمی ‌رسد، چراکه در نهایت آن ها محصولات را با قیمت‌ های بالا خریداری می‌ کنند.

این تولیدکننده فولاد تصریح کرد لازم است باید از وزارت صمت پرسید که آیا در طول دو سالی که قیمت ‌گذاری محصولات فولادی به‌ صورت دستوری انجام شده، اثرات مثبتی هم داشته است یا خیر؟ آیا قیمت خودرو، مسکن و سایر کالاها که به‌ نوعی با محصولات فولادی در ارتباط هستند ارزان شده ‌اند؟!

وی اضافه کرد که دولت صادرات فولاد را به تنظیم بازار داخل گره زده است که این موضوع اصلاً کارشناسی ‌شده و منطقی نیست.

احرامیان با تأکید بر اینکه “مگر بازارهای صادراتی به این راحتی در اختیار تولیدکنندگان قرار گرفته است؟”، گفت: دولت با تصمیمات غیرکارشناسی مشکلات تولیدکنندگان را حتی در بازارهای صادراتی افزایش داده است. تصمیمات غیرمنطقی عاملی می‌شود تا اعتبار کشور در عرصه بین‌ المللی مختل شود و آن بازارهای صادراتی که توسط تولیدکنندگان به ‌زحمت به‌دست آمده است از دست خواهد رفت.

این تولیدکننده فولاد با اعلام اینکه میزان تولید فولاد در کشور حدود ۳۰ میلیون تن است، ولی نیاز داخل ۱۵ میلیون تن اعلام شده است، افزود: باید پرسید؛ آیا تنظیم بازار ۱۵ میلیون تن فولاد در کشور تا به این حد مشکل است که آقایان تدبیر مناسبی را به‌کار نمی‌گیرند و فقط سنگ‌اندازی می‌کنند؟! راه علاج تعیین قیمت فولاد مطابق با عرضه و تقاضاست تا در نهایت بازار به‌سمت تعادل حرکت کند و قیمت‌ ها منطقی شود.

نظرات

دیدگاه ها بسته شده اند.