امروز : پنج شنبه 13 آذر 1399

قیمت شمش فولادی:  

ثابت

قیمت ورق سیاه فولاد سبا:  

ثابت

قیمت ورق سیاه فولاد مبارکه:  

ثابت

قیمت تیرآهن ذوب آهن در کارخانه:  

ثابت

قیمت تیرآهن ذوب آهن درب بنگاه:  

ثابت

قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان در کارخانه:  

ثابت

قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان درب بنگاه:  

ثابت

قیمت میلگرد خرمدشت تاکستان:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهین بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان فولاد ابهر:  

100 تومان

کاهش

قیمت میلگرد آذر فولاد امین:  

ثابت

قیمت میلگرد سرمد ابرکوه:  

ثابت

قیمت میلگرد گلستان:  

100 تا 200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد پرشین فولاد:  

ثابت

قیمت میلگرد نیشابور:  

ثابت

قیمت میلگرد میانه:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهرود:  

ثابت

قیمت میلگرد آناهیتا گیلان:  

200 تومان

افزایش

قیمت میلگرد هشترود:  

ثابت

قیمت میلگرد معراج البرز گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد درپاد تبریز:  

100 تومان

ثابت

قیمت میلگرد فایکو (البرز ایرانیان):  

100 تومان

افزایش

قیمت میلگرد اردبیل:  

ثابت

قیمت میلگرد امیرآباد:  

300 تومان

کاهش

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

ثابت

قیمت میلگرد سمنان:  

ثابت

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

دلیل گران خریدن فولاد توسط مصرف کننده چیست؟

بهناز میرلوحی
الهام موسوی 1399/08/18 0
دلیل گران خریدن فولاد توسط مصرف کننده

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، در طی مصاحبه‌ای با یک تولیدکننده فولاد اشاره شد که قیمت های دستوری باعث شده که تولیدکنندگان محصولات خود را با متحمل شدن ضرر و زیان به فروش برسانند. نکته جالب توجه این است که اثرات این قیمت های دستوری فقط متحمل تولیدکنندگان نخواهد شد، بلکه نفعی هم برای مصرف‌ کنندگان ندارد.…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، در طی مصاحبه‌ای با یک تولیدکننده فولاد اشاره شد که قیمت های دستوری باعث شده که تولیدکنندگان محصولات خود را با متحمل شدن ضرر و زیان به فروش برسانند.

نکته جالب توجه این است که اثرات این قیمت های دستوری فقط متحمل تولیدکنندگان نخواهد شد، بلکه نفعی هم برای مصرف‌ کنندگان ندارد.

امسال که سال جهش تولید نام گرفت، لازم بود که همه حمایت ها از تولید داخلی به ویژه از سمت قوه اجرایی کشور یعنی دولت انجام می شد، اما متأسفانه نه ‌تنها حمایتی از تولید نشده، بلکه تفنگ‌ ها به ‌سمت تولید داخلی نشانه رفته است و برخی دستگاه‌ های دولتی از هیچ ضربه ‌ای به تولید ملی کشور دریغ نمی‌ کنند.

سید محمد احرامیان تولیدکننده فولاد با اشاره به اینکه در شرایط فعلی تولیدکنندگان فولاد با مشکلات متعددی رو به ‌رو هستند که اصلی‌ترین آن ها قیمت‌ های دستوری است، اظهارکرد که وزارت صمت با سیاست قیمت‌ گذاری دستوری در محصولات فولادی تولیدکنندگان را با تنش زیادی مواجه کرده است.

وی با بیان اینکه قیمت‌ های دستوری باعث شده است تولیدکنندگان محصولات خود را ماهانه و هفتگی با ضرر به فروش برسانند، افزود که اثرات این قیمت‌های دستوری فقط تولیدکنندگان را متضرر می‌ کند و نفعی به مصرف‌ کنندگان نمی ‌رسد، چراکه در نهایت آن ها محصولات را با قیمت‌ های بالا خریداری می‌ کنند.

این تولیدکننده فولاد تصریح کرد لازم است باید از وزارت صمت پرسید که آیا در طول دو سالی که قیمت ‌گذاری محصولات فولادی به‌ صورت دستوری انجام شده، اثرات مثبتی هم داشته است یا خیر؟ آیا قیمت خودرو، مسکن و سایر کالاها که به‌ نوعی با محصولات فولادی در ارتباط هستند ارزان شده ‌اند؟!

وی اضافه کرد که دولت صادرات فولاد را به تنظیم بازار داخل گره زده است که این موضوع اصلاً کارشناسی ‌شده و منطقی نیست.

احرامیان با تأکید بر اینکه “مگر بازارهای صادراتی به این راحتی در اختیار تولیدکنندگان قرار گرفته است؟”، گفت: دولت با تصمیمات غیرکارشناسی مشکلات تولیدکنندگان را حتی در بازارهای صادراتی افزایش داده است. تصمیمات غیرمنطقی عاملی می‌شود تا اعتبار کشور در عرصه بین‌ المللی مختل شود و آن بازارهای صادراتی که توسط تولیدکنندگان به ‌زحمت به‌دست آمده است از دست خواهد رفت.

این تولیدکننده فولاد با اعلام اینکه میزان تولید فولاد در کشور حدود ۳۰ میلیون تن است، ولی نیاز داخل ۱۵ میلیون تن اعلام شده است، افزود: باید پرسید؛ آیا تنظیم بازار ۱۵ میلیون تن فولاد در کشور تا به این حد مشکل است که آقایان تدبیر مناسبی را به‌کار نمی‌گیرند و فقط سنگ‌اندازی می‌کنند؟! راه علاج تعیین قیمت فولاد مطابق با عرضه و تقاضاست تا در نهایت بازار به‌سمت تعادل حرکت کند و قیمت‌ ها منطقی شود.