امروز : چهارشنبه 13 اسفند 1399

قیمت شمش فولادی:  

ثابت

قیمت انواع لوله:  

ثابت و برخی 300 تا 600تومان

کاهش

قیمت انواع ورق آهن:  

100 تا 600 تومان

کاهش

قیمت میلگرد نیک صدرا توس:  

ثابت

قیمت میلگرد کاوه تیکمه داش:  

ثابت

قیمت میلگرد پرشین فولاد:  

ثابت

قیمت میلگرد میانه:  

100 تومان

کاهش

قیمت میلگرد کیان فولاد ابهر:  

50 تا 120 تومان

کاهش

قیمت میلگرد آذر فولاد امین:  

ثابت

قیمت میلگرد جهان فولاد غرب:  

ثابت

قیمت میلگرد قزوین:  

ثابت

قیمت میلگرد پارس آرمان شفق:  

ثابت

قیمت میلگرد فایکو (البرز ایرانیان):  

80 تومان

کاهش

قیمت میلگرد خرمدشت تاکستان:  

ثابت

قیمت میلگرد بردسیر کرمان:  

ثابت

قیمت میلگرد درپاد تبریز:  

ثابت

قیمت میلگرد هشترود:  

ثابت

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهین بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهرود:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد حسن رود:  

ثابت

قیمت میلگرد آناهیتا گیلان:  

ثابت

قیمت میلگرد سمنان:  

ثابت

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد امیرآباد:  

100 تا 250 تومان

کاهش

قیمت میلگرد اردبیل:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

ثابت

قیمت میلگرد معراج البرز گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

ثبات نسبی بازار ورق چین

بهناز میرلوحی
آهن ملل 1398/09/27 1

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، در بازار داخلی چین، قیمت ورق گرم در حال حاضر از ثبات مناسبی برخوردار است. قیمت فعلی این کالا در نقاط شرقی این کشور در بازه بین 556 تا 558 دلار برای هر تن درب کارخانه است. علاوه بر این، در نقاط شمالی ورق گرم بین 519 تا 521 دلار برای هر…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، در بازار داخلی چین، قیمت ورق گرم در حال حاضر از ثبات مناسبی برخوردار است. قیمت فعلی این کالا در نقاط شرقی این کشور در بازه بین 556 تا 558 دلار برای هر تن درب کارخانه است. علاوه بر این، در نقاط شمالی ورق گرم بین 519 تا 521 دلار برای هر تن درب کارخانه می‌باشد. در بازارهای فیوچرز، قیمت کمی کاهش یافته‌است. همین عامل باعث شده که فعالیت در بازار برای خرید نقدی کمتر شود.

طبق بررسی‌های کارشناسان ما، با اینکه قیمت‌ها به دلیل محدودیت عرضه ثابت بود، اما با توجه به بهبود عرضه در روزهای آتی احتمالا روند قیمت‌ها تغییر می‌کند. در روزهای اخیر، ورق گرم تولیدی شمال چین بیشتر در بازار همان منطقه عرضه می‌شده‌ و علت این مسئله بهای کمتر این کالا در نقاط شرقی بوده‌است. با این حال، اکنون قیمت‌ها در این منطقه بهبود یافته‌است. احتمالا در روزهای آتی نیز کاهش قیمت را تجربه خواهیم کرد.

قیمت ورق گرم چین در بازار صادرات نیز در حدود 473 دلار برای هر تن فوب می‌باشد. این نرخ قیمت نشان‌دهنده ثبات بازار ورق این منطقه می‌باشد.

در پاکستان معاملات با قیمت 490 دلار برای هر تن سی اف آر نهایی شده‌است. این نرخ قیمت معادل 468 دلار برای هر تن فوب می‌باشد.

طبق بررسی گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، قیمت نهایی برای سنگ‌آهن وادراتی با خلوص 62 درصد چین به قیمت 94 دلار برای هر تن خشک سی اف آر ثبت شده‌است. در واقع سنگ‌آهن نسبت به روز جمعه حدود 1 دلار ارزان شده‌است. قرارداد سوآپ ژانویه نیز حدود 92.65 دلار برای هر تن خشک سی اف آر بوده‌است.

شرایط آب و هوایی نامساعد و بارش برف در شمال چین باعث کاهش فعالیت‌های ساخت و ساز شده‌است. در واقع وضعیت کنونی بازار نشان می‌دهد که رکودی نسبی در بازار فولاد حاکم می‌باشد. در این هفته قیمت‌ها روندی نزولی را طی کردند. دور از انتظار است که فعلا بهبودی چشمگیر در بازار ایجاد نشود. قیمت بیلت در بازار داخلی چین در این هفته، 8.5 دلار کاهش داشت و 487 دلار برای هر تن محصول اعلام شده‌است.

در طول تعطیلات در سال نو چین، میزان خریدها در بازار سنگ‌آهن تمام شده و به همین ترتیب کارخانه بیشتر به دنبال محموله‌های حمل فوریه می‌باشند.

 

 

 


نظرات

دیدگاه ها بسته شده اند.