امروز : شنبه 17 خرداد 1399

قیمت تیرآهن ذوب آهن اصفهان در کارخانه : اعلام شد

قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان در کارخانه : 50 تا 100 تومان کاهش

قیمت میلگرد حسن رود : اعلام شد

قیمت میلگرد کاوه تیکمه داش : ثابت

قیمت میلگرد درپاد تبریز : ثابت

قیمت میلگرد آذر فولاد امین : ثابت

قیمت میلگرد پرشین فولاد : 50 تومان افزایش

قیمت میلگرد گلستان : 50 تومان افزایش

قیمت میلگرد هشترود : 50 تا 230 تومان افزایش

قیمت میلگرد سیادن ابهر : ثابت

قیمت میلگرد نیک صدرا توس : اعلام شد

قیمت میلگرد شاهین بناب : 50 تومان افزایش

قیمت میلگرد نیشابور : ثابت

قیمت میلگرد سرمد ابرکوه : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد سمنان : ثابت

قیمت میلگرد امیرکبیر خزر : اعلام شد

قیمت میلگرد شاهرود : 50 تومان افزایش

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان : ثابت

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد راد همدان : 110 تومان افزایش

رشد خرید اینترنتی آهن‌آلات نسبت به سال‌های اخیر

1398/12/20 0
رشد خرید اینترنتی آهن‌آلات نسبت به سال‌های قبل - آهن ملل اصفهان

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان  در راستای رشد خرید اینترنتی آهن‌آلات نسبت به سال اخیر، قیمت هر کیلوگرم آهن یا میلگرد در هفته‌های اخیر در حدود 7300 تومان به ثبت رسیده‌است. عدم ثبات بازار آهن تا کنون نشان از آن دارد که شیوه عرضه محصولات فولادی به صورت قطره‌چکانی می‌باشد. شرایط سایر محصولات فولادی نیز به همین…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان  در راستای رشد خرید اینترنتی آهن‌آلات نسبت به سال اخیر، قیمت هر کیلوگرم آهن یا میلگرد در هفته‌های اخیر در حدود 7300 تومان به ثبت رسیده‌است. عدم ثبات بازار آهن تا کنون نشان از آن دارد که شیوه عرضه محصولات فولادی به صورت قطره‌چکانی می‌باشد.
شرایط سایر محصولات فولادی نیز به همین صورت است. بازار این محصولات با کاهش سطح تقاضا مواجه است. به همین ترتیب، قیمت آهن تا مرز 6300 تومان کاهش داشته‌است. برخی از فعالان و کارشناسان بازار فولاد بر این باورند که عدم فعالیت در بازار به دلیل شیوع ویروس کرونا در این روزها می‌باشد. در پی این موضوع می‌توان گفت که در واقع بازار تعطیل است.
مسئله‌ای که در این روزها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، میزان رو به افزایش خریدهای اینترنتی در حوزه آهن‌آلات است. در صورتی که میزان تقاضای خردی هم وجود داشته باشد، به صورت تلفنی انجام می‌شود. با این حال باز هم این حجم از معاملات در بازار نسبت به ماه اسفند سال‌های گذشته بسیار اندک است و در واقع می‌توان گفت که بازار به حالت نیمه‌تعطیل درآمده است.
با این حال، کارشناسان نوسانات بازار آهن عنوان کردند که در طی دو هفته اخیر، میزان حجم عرضه‌های شمش در بازار بورس کالا منجر به تغییر روند صعودی بازار به نزولی شده‌است. مادامی که هیجانات نیز فروکش کند، روند تقاضا برای شمش فولادی نیز آرامش می‌یابد.
ناظر بورس کالا در آخرین معاملات صورت گرفته شمش در چهارشنبه هفته گذشته مجبور شد برای حفظ منافع سمت عرضه و جلوگیری از ریزش غیرعادی شمش در بازار داخلی فولاد و همچنین به منظور جلوگیری از رانت احتمالی در معاملات پایین‌تر از حد در نظر گرفته شده شمش، تعدادی از معاملات متعدد صورت گرفته در قیمت‌های پایین‌تر از 4500 الی 4550 تومان در بورس کالا را ابطال نماید و این سیگنال به احتمال زیاد به منزله اشباع بازار داخلی از عرضه شمش تلقی می‌گردد.


برچسب‌ها: