امروز : سه شنبه 30 دی 1399

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

300 تومان

کاهش

قیمت میلگرد آذر فولاد امین:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهین بناب:  

250 تومان

کاهش

قیمت میلگرد امیرآباد:  

100 تا 150 تومان

کاهش

قیمت میلگرد اردبیل:  

100 تومان

کاهش

قیمت میلگرد شاهرود:  

150 تومان

کاهش

قیمت میلگرد سمنان:  

100 تومان

کاهش

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

300 تومان

کاهش

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

رشد خرید اینترنتی آهن‌آلات نسبت به سال‌های اخیر

بهناز میرلوحی
آهن ملل 1398/12/20 0
رشد خرید اینترنتی آهن‌آلات نسبت به سال‌های قبل - آهن ملل اصفهان

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان  در راستای رشد خرید اینترنتی آهن‌آلات نسبت به سال اخیر، قیمت هر کیلوگرم آهن یا میلگرد در هفته‌های اخیر در حدود 7300 تومان به ثبت رسیده‌است. عدم ثبات بازار آهن تا کنون نشان از آن دارد که شیوه عرضه محصولات فولادی به صورت قطره‌چکانی می‌باشد. شرایط سایر محصولات فولادی نیز به همین…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان  در راستای رشد خرید اینترنتی آهن‌آلات نسبت به سال اخیر، قیمت هر کیلوگرم آهن یا میلگرد در هفته‌های اخیر در حدود 7300 تومان به ثبت رسیده‌است. عدم ثبات بازار آهن تا کنون نشان از آن دارد که شیوه عرضه محصولات فولادی به صورت قطره‌چکانی می‌باشد.
شرایط سایر محصولات فولادی نیز به همین صورت است. بازار این محصولات با کاهش سطح تقاضا مواجه است. به همین ترتیب، قیمت آهن تا مرز 6300 تومان کاهش داشته‌است. برخی از فعالان و کارشناسان بازار فولاد بر این باورند که عدم فعالیت در بازار به دلیل شیوع ویروس کرونا در این روزها می‌باشد. در پی این موضوع می‌توان گفت که در واقع بازار تعطیل است.
مسئله‌ای که در این روزها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، میزان رو به افزایش خریدهای اینترنتی در حوزه آهن‌آلات است. در صورتی که میزان تقاضای خردی هم وجود داشته باشد، به صورت تلفنی انجام می‌شود. با این حال باز هم این حجم از معاملات در بازار نسبت به ماه اسفند سال‌های گذشته بسیار اندک است و در واقع می‌توان گفت که بازار به حالت نیمه‌تعطیل درآمده است.
با این حال، کارشناسان نوسانات بازار آهن عنوان کردند که در طی دو هفته اخیر، میزان حجم عرضه‌های شمش در بازار بورس کالا منجر به تغییر روند صعودی بازار به نزولی شده‌است. مادامی که هیجانات نیز فروکش کند، روند تقاضا برای شمش فولادی نیز آرامش می‌یابد.
ناظر بورس کالا در آخرین معاملات صورت گرفته شمش در چهارشنبه هفته گذشته مجبور شد برای حفظ منافع سمت عرضه و جلوگیری از ریزش غیرعادی شمش در بازار داخلی فولاد و همچنین به منظور جلوگیری از رانت احتمالی در معاملات پایین‌تر از حد در نظر گرفته شده شمش، تعدادی از معاملات متعدد صورت گرفته در قیمت‌های پایین‌تر از 4500 الی 4550 تومان در بورس کالا را ابطال نماید و این سیگنال به احتمال زیاد به منزله اشباع بازار داخلی از عرضه شمش تلقی می‌گردد.


برچسب‌ها: