بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، موسسه پیلاتس برای سنگ آهن با خلوص 62 درصد 85.50 دلار برای هر تن خشک سی اف آر را ثبت کرد. این قیمت نسبت به روزهای گذشته به میزان 2.15 دلار افت داشته‌است. علاوه بر این، قرارداد سوآپ نوامبر حدود 1.6 دلار کاهش قیمت داشته و به قیمت 83.85 دلار هر تن خشک سی اف آر اعلام شده‌است. هنوز هم میزان تمایل و تقاضا برای محموله‌های سوآپ نوامبر با افت روبه‌رو است. در بازار محموله‌های نقدی زیاد دیده می‌شود. تنها خریدارانی مایل به خرید هستند که بتوانند از طرف فروشنده تخفیف زیادی دریافت کنند.

عده‌ای بر این باورند که در بازار بهبود حاصل شده‌است، اما زمان بسیاری است که دیگر خرید محموله‌هایی با تناژ بالا در بازار دیده نمی‌شود. پیش‌بینی می‌شود که در دسامبر خریدهایی با حجم بیشتر صورت پذیرد.

بر اساس گزارشات واحد خبر آهن ملل اصفهان، هم اکنون قیمت میلگرد در بازار داخلی و صادرات چین ارتقا یافته‌است. قیمت میلگرد در بازار داخلی ایران بین 507 تا 517 دلار هر تن درب کارخانه می‌باشد. در واقع حدود 4 تا 6 دلار هر تن افزایش یافته‌است. در بازار صادرات میلگرد نیز قیمت میلگرد حدود 50 سنت بالا رفته‌است و قیمتی معادل 454 دلار هر تن فوب به گوش می‌رسد. از نظر خریداران قیمت‌ها در بازار چین بسیار بالا است. کارخانه‌های تولید محصولات فولادی قیمتی بین 455 تا 460 دلار را برای میلگرد اعلام کرده‌اند. قیمت بیلت نیز در این بازار به 476 دلار هر تن درب کارخانه رسیده‌است. طبق آمارها قیمت بیلت چندان تغییری نداشته‌است.

بر اساس گزارشات واحد خبر آهن ملل اصفهان، در سال جاری حدود 85.11 میلیون تن سنگ آهن توسط شرکت معدنی واله برزیل فروخته شده‌است. این حجم فروش نسبت به سال گذشته 13 درصد کاهش یافته‌است. محصولات فروخته شده توسط این شرکت شامل 73.61 میلیون تن سنگ آهن فاین بوده که حدود 12 درصد نسبت به سال 2018 افت داشته‌است. در مورد گندله افت فروش بیشتری وجود دارد. این کالا با 22 درصد افت به قیمتی حدود 11.07 میلیون تن اعلام شده‌است.