امروز : چهارشنبه 9 مهر 1399

قیمت شمش فولادی : اعلام شد

قیمت انواع ورق آهن : با نوسانات قیمت متغیر اعلام شد

قیمت تیرآهن ذوب آهن درب بنگاه : 20 تا 100 هزار تومان تنها در برخی سایزها افزایش

قیمت قوطی آهن : 700 تا 800 تومان افزایش

قیمت میلگرد سیادن ابهر : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد پرشین فولاد : ثابت

قیمت میلگرد حسن رود : 50 تومان افزایش

قیمت میلگرد گلستان : 50 تومان افزایش

قیمت میلگرد شاهرود : 250 تومان افزایش

قیمت میلگرد ظفر بناب : 230 تومان افزایش

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد آریا ذوب : ثابت

قیمت میلگرد معراج البرز گلستان : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد اردبیل : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب : 50 تومان افزایش

قیمت میلگرد راد همدان : 70 تومان افزایش

ایجاد بازار سیاه در صنعت فولاد

1398/11/06 0

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، در روزهای اخیر مشکل اصلی و اساسی در صنعت فولاد را نمی‌توان به تولید نسبت داد. می‌توان گفت که در این روزها اساسی‌ترین چالش پیش روی فولادسازان به تقاضاهای سوداگرانه مرتبط می‌شود. در صورتی که کنترل‌ها و بررسی‌ها به صورت پیوسته انجام شود، این مشکل نیز حل خواهد شد. کارشناسان صاحب‌نظر در…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، در روزهای اخیر مشکل اصلی و اساسی در صنعت فولاد را نمی‌توان به تولید نسبت داد. می‌توان گفت که در این روزها اساسی‌ترین چالش پیش روی فولادسازان به تقاضاهای سوداگرانه مرتبط می‌شود. در صورتی که کنترل‌ها و بررسی‌ها به صورت پیوسته انجام شود، این مشکل نیز حل خواهد شد.
کارشناسان صاحب‌نظر در حوزه فولاد بر این عقیده‌اند که به دلیل اینکه هر تولیدکننده‌ای نیاز دارد که محصولاتش را در حجمی انبوه و بدون دردسر وارد بازار کند، فاصله درب انبارهای فولاد و ورودی انبارها با ایجاد انحصار، باعث بوجود آمدن بازار سیاه صنعت فولاد می‌شود.
بر همین اساس، لازم است که مسئولان بازار فولاد به سوالات به وجود آمده در مورد تشکیل بازار سیاه پاسخ دهند.

رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، راه‌های افت بهای تمام شده محصولات فولادی را مورد بررسی قرار داده و طبق گفته وی برای کاهش قیمت تمام شده یک محصول، باید این نکته را مد نظر قرار داد که هر واحد تولیدی بر اساس نوع تکنولوژی، کارخانه، فرآیند تولید و نوع تولیدات، راه‌کار منحصر به فردی برای افت قیمت محصولاتش دارد.

با این حال، به طور کلی هر واحد صنعتی باید روی چند پارامتر اصلی برای افت قیمت محصولاتش تمرکز کند. وی در ادامه اشاره کرد که پارامترهای اصلی برای پایین آوردن قیمت تمام شده تولیدات را می‌توان در بهره‌وری نیروی انسانی، بهره‌وری ماشین‌آلات و تجهیزات، بهره‌وری منابع مالی و بهره‌وری زمین و امکانات دانست. هر یک از این پارامترها می‌تواند بر قیمت تمام شده محصولات فولادی اثرگذار باشد.
به این ترتیب، بهره‌وری نیروی انسانی به این معناست که هر نفر در مقابل یک ماه حقوق، چند کیلوگرم فولاد را به تولید می‌رساند.
بهره‌وری ماشین‌آلات نیز به این معناست که راندمان کارخانه از مواد ورودی تا محصول خروجی چند درصد است و چند درصد از این مواد به صورت پرت به جاهای دیگر روانه می‌شود.