امروز : چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰

قیمت شمش فولادی:  

150 تومان

کاهش

قیمت انواع ورق آهن:  

ثابت

قیمت انواع لوله:  

ثابت و برخی 200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد بردسیر کرمان:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد پارس آرمان شفق:  

100 تومان در برخی سایزها

کاهش

قیمت میلگرد پرشین فولاد:  

300 تومان

کاهش

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

200 تومان در برخی سایزها

کاهش

قیمت میلگرد آذر فولاد امین:  

ثابت

قیمت میلگرد کاوه تیکمه داش:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان فولاد ابهر:  

50 تا 150 تومان در برخی سایزها

کاهش

قیمت میلگرد درپاد تبریز:  

ثابت

قیمت میلگرد میانه:  

ثابت

قیمت میلگرد نیشابور:  

ثابت

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

100 تومان در برخی سایزها

کاهش

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد خرمدشت تاکستان:  

ثابت

قیمت میلگرد آناهیتا گیلان:  

ثابت

قیمت میلگرد حسن رود:  

ثابت

قیمت میلگرد گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد هشترود:  

150 تومان در برخی سایزها

کاهش

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد سمنان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

اخبار آهن آلات

جو منفی حاکم بر بازار بیلت سی آی اس

بهناز میرلوحی
آهن ملل ۱۶ بهمن ۱۳۹۸ ۰
جو منفی حاکم بر بازار بیلت سی آی اس

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان در راستای جو حاکم بر بازار سی آی اس ، آخرین معامله‌ای که در بازار صادرات بیلت سی‌آی‌اس صورت گرفته، منجر شده که روند نزولی حاکم بر بازار این محصول را آرام‌تر کند. با این حال، هنوز هم جوی منفی به دلیل سیر نزولی بازار جهانی قراضه و محدودیت در تقاضای مقاطع…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان در راستای جو حاکم بر بازار سی آی اس ، آخرین معامله‌ای که در بازار صادرات بیلت سی‌آی‌اس صورت گرفته، منجر شده که روند نزولی حاکم بر بازار این محصول را آرام‌تر کند. با این حال، هنوز هم جوی منفی به دلیل سیر نزولی بازار جهانی قراضه و محدودیت در تقاضای مقاطع فولادی بر بازار حاکم است.
طبق آخرین گزارشات، قیمت نهایی بیلت صادراتی سی‌آی‌اس در حدود ۳۹۳ دلار برای هر تن فوب ثبت شده‌است. این رنج قیمت نشان‌دهنده افت یک دلاری روزانه قیمت بیلت است. الجزایر با قیمتی حدود ۴۱۹ دلار هر تن سی اف آر، بیلت اوکراین را خریداری کرده‌است.
برخی از فعالان بازار بر این باورند که روزهای آینده بیلت سی‌آی‌اس به دلیل جو منفی حاکم بر بازار قراضه ترکیه، شاهد افت قیمت‌هایی خواهد بود.
در این هفته میزان تمایل به خرید سنگ‌آهن وارداتی در چین بهبود یافته‌است. علاوه بر این، میانگین قیمت این محصول به اندازه ۳.۲۵ دلار در مقایسه با دوشنبه رشد یافته و در نهایت به قیمت ۸۳.۰۵ دلار برای هر تن خشک سی اف آر رسیده‌است.
قرارداد سواپ ماه مارس نیز ۲.۶ دلار بالا رفته و ۸۰.۸۰ دلار برای هر تن خشک سی اف آر شده‌است. از سوی دیگر به نظر می‌رسد که قیمت سنگ‌آهن وارداتی با توجه به محدودیت‌های عرضه استرالیا و برزیل افت جدی پیدا کند. احتمال می‌رود که وابستگی خریداران به محموله‌های سنگ‌آهن بنادر بیشتر خواهد شد. به همین جهت، قیمت سنگ‌آهن در بنادر بیش‌تر از قیمت فعلی هم خواهد شد.
در حال حاضر، کارخانه‌جاتی که در کشور چین تحت تاثیر اختلالات حمل و نقل قرار نگرفته‌اند، سعی بر این دارند که میزان تولید فولاد خود را بالا نگه‌دارند. پی رو همین موضوع، آنان نیازمند حمایت دولت برای رونق تولید و بهبود وضعیت اقتصادی می‌باشند.