امروز : چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰

قیمت شمش فولادی:  

150 تومان

کاهش

قیمت انواع ورق آهن:  

ثابت

قیمت انواع لوله:  

ثابت و برخی 200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد بردسیر کرمان:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد پارس آرمان شفق:  

100 تومان در برخی سایزها

کاهش

قیمت میلگرد پرشین فولاد:  

300 تومان

کاهش

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

200 تومان در برخی سایزها

کاهش

قیمت میلگرد آذر فولاد امین:  

ثابت

قیمت میلگرد کاوه تیکمه داش:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان فولاد ابهر:  

50 تا 150 تومان در برخی سایزها

کاهش

قیمت میلگرد درپاد تبریز:  

ثابت

قیمت میلگرد میانه:  

ثابت

قیمت میلگرد نیشابور:  

ثابت

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

100 تومان در برخی سایزها

کاهش

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد خرمدشت تاکستان:  

ثابت

قیمت میلگرد آناهیتا گیلان:  

ثابت

قیمت میلگرد حسن رود:  

ثابت

قیمت میلگرد گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد هشترود:  

150 تومان در برخی سایزها

کاهش

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد سمنان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

اخبار آهن آلات

بهترین حسن زوال زغال سنگ

بهناز میرلوحی
آهن ملل ۲۰ آبان ۱۳۹۸ ۱
بهترین حسن زوال زغال سنگ

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، اگر روند بازار زغال سنگ رو به افول برود، انتشار گازهای گلخانه‎ای کاهش می‌یابد. علاوه بر این، میلیاردها گالن در مصرف آب صرفه‌جویی می‌شود. به گزارش پایگاه خبری بلومبرگ در سال‌های اخیر نتایج تحقیقات نشان می‌دهد که صرفه‌‌جویی سالانه آب در نتیجه استفاده نیروگاه‌های زغال‌سوز از گاز طبیعی باعث 12 هزار و…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، اگر روند بازار زغال سنگ رو به افول برود، انتشار گازهای گلخانه‎ای کاهش می‌یابد. علاوه بر این، میلیاردها گالن در مصرف آب صرفه‌جویی می‌شود. به گزارش پایگاه خبری بلومبرگ در سال‌های اخیر نتایج تحقیقات نشان می‌دهد که صرفه‌‌جویی سالانه آب در نتیجه استفاده نیروگاه‌های زغال‌سوز از گاز طبیعی باعث ۱۲ هزار و ۲۵۰ میلیارد تن گالن مصرف آب سالانه شده‌است. اگر زغال سنگ کنار گذاشته‌شود، مصرف آب در حفاری نفت شیل جبران می‌شود. علاوه بر این، از فشار بر روی این شیوه از استخراج نفت کاسته خواهد شد. حفاری به روش شکاف هیدرولیکی می‌تواند به فراوانی عرضه گاز منجر شود.

به این ترتیب، زمینه برای نابودی زغال سنگ فراهم می‌شود. در سال ۲۰۱۵ بزرگترین منبع تولید نیرو، زغال سنگ معرفی شد. علاوه بر این، در سال ۲۰۱۸ زغال سنگ منبع اصلی برای تولید گاز در کشور آمریکا محسوب شد. امروزه تولید برق از نیروهای تجدیدپذیر مثل نیروی خورشیدی محبوبیت زیادی پیدا کرده‌اند. به طوری که اکنون منبع‌های طبیعی برای تولید برق سهم بیشتری نسبت به زغال سنگ در آمریکا دارند. اگر این کشور به همین شکل ادامه دهد، قادر است که تا سال ۲۰۳۰ به میزان ۴۸۳ میلیارد متر معکب در مصرف آب صرفه‌جویی کند.

طبق تحقیقاتی از دانشگاه دوک، میزان مصرف آب به ازای هر چاه در تمامی مناطق آمریکا ۷۷۰ درصد افزایش یافته‌است. شواهد حاکی از آن است که میزان مصرف آب در دو روش معدن‌کاری زغال سنگ و شکاف هیدرولیکی یکسان است. با این وجود، نیروگاه‌های زغال‌سوز آب بیشتری نسبت به نیروگاه‌های گازسوز جهت خنک شدن استفاده می‌کنند. آمارها نشان می‌دهند که میزان مصرف آب آمریکا توسط نیروگاه‌ها کاهش یافته‌است. علت این مسئله استفاده بیشتر آمریکا از نیروهای طبیعی نسبت به زغال سنگ برای تولید نیروی برق می‌باشد. یکی از علل استفاده بیشتر از نیروهای طبیعی و تجدیدپذیر به جای زغال سنگ، عوامل فصلی و کاهش این ماده می‌باشد.

نظرات

  • زهرا احمدی

    سلام. با این روندی که برای برداشت از منابع قدم برداشته ایم به نظرم برای کودکان آینده کشورمان چیزی به عنوان نفت و گاز وجود ندارد.