امروز : شنبه 5 مهر 1399

قیمت شمش فولادی : اعلام شد

قیمت انواع ورق آهن : ثابت

قیمت انواع لوله : ثابت

قیمت میلگرد کاوه تیکمه داش : ثابت

قیمت میلگرد راد همدان : 100 تومان نسبت به ساعاتی پیش افزایش

قیمت میلگرد نیشابور : ثابت

قیمت میلگرد حسن رود : 50 تومان افزایش

قیمت میلگرد شاهین بناب : 150 تومان افزایش

قیمت میلگرد اردبیل : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد کیان فولاد ابهر : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد میانه : ثابت

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب : 150 تومان افزایش

قیمت میلگرد فایکو (البرز ایرانیان) : ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان : 130 تومان افزایش

قیمت میلگرد گلستان : 100 تومان در برخی سایزها افزایش

قیمت میلگرد پرشین فولاد : ثابت

قیمت میلگرد شاهرود : ثابت

قیمت میلگرد سیادن ابهر : 100 تومان افزایش

قیمت میلگرد راد همدان : 200 تومان افزایش

بازار فولاد درگیر با مشکلات مختلف

1399/05/29 0
بازار فولاد درگیر با مشکلات مختلف

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، در همه کشورهای دنیا وقتی کاهش ارزش واحد پول ملی رخ می‌دهد، فرصتی مناسب برای بهره‌گیری صادرکنندگان از ما به ‌التفاوت پول داخلی و ارز بین‌ المللی ایجاد می‌ شود. با توجه به اینکه هم بخش معدن و هم فولاد هر دو از درجه اهمیت بالایی برخور دارند و زنجیره‌ وار به…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، در همه کشورهای دنیا وقتی کاهش ارزش واحد پول ملی رخ می‌دهد، فرصتی مناسب برای بهره‌گیری صادرکنندگان از ما به ‌التفاوت پول داخلی و ارز بین‌ المللی ایجاد می‌ شود. با توجه به اینکه هم بخش معدن و هم فولاد هر دو از درجه اهمیت بالایی برخور دارند و زنجیره‌ وار به هم مرتبط هستند؛ از این رو فعالیت صادراتی در هر دو بخش می‌ تواند برای بازرگانان حائز اهمیت باشد.

اگر چه روال فعالیت بازرگانی در حوزه معدنی زنجیره ارزش نسبت به بخش فولادی تفاوت‌ هایی دارد، در حوزه فولاد قیمت جهانی مد نظر فعالان حوزه قرار می ‌گیرد و از این رو در کار بازرگانی می ‌توان با مذاکره بیشتر با خریداران آن ها را مجاب کرد که قیمت جهانی را به عنوان مرجع ملاک نظر خود قرار دهند.

حال می توان گفت تفاوت دیگر در مورد صادرات محصولات معدنی این است که عایدی صادر کنندگان مواد معدنی این بخش از زنجیره بسیار کمتر از آن چیزی است که تصور می‌ شود. به طوری که  حتی به واسطه این عایدی  قادر نیستند که در فرآیند‌های توسعه‌ای در بخش معدنی زنجیره ارزش به انجام سرمایه‌ گذاری اقدام کنند. البته مشکل اساسی در سطح کلان اقتصاد تحریم‌ ها است و شاهد این موضوع هستیم که این تحریم ‌های ظالمانه روز به روز حادتر می ‌شود. از طرفی چین به عنوان شریک تجاری ایران مدتی است در رابطه با خرید محصولات معدن و صنایع معدنی همکاری‌های لازم را انجام نمی‌ دهد.

در روزهای اخیر نیز مشاهده می ‌شود که بسیاری از کشتی‌های ایرانی ‌حامل فولاد و محصولاتی نظیر مشتقات سنگ‌ آهن برای تخلیه بار دچار مشکل شده ‌اند. این مساله بیشتر در صادرات محصولات معدنی اثرگذار است؛ به طوری که دیده شده که در صادرات کالاهای کانتینری مثل ماده معدنی کروم به مقصد چین، صادرکنندگانی که از کشتی‌های ایران استفاده می‌ کنند، هنگام تخلیه بار با مشکل مواجه می ‌شوند. هنگامی ‌که صادرات محصولات معدنی به مشکل برمی ‌خورد، برای تولیدکننده محصولات معدنی نیز مشکل ایجاد می ‌شود.