امروز : شنبه 18 اردیبهشت 1400

قیمت شمش فولادی:  

ثابت

قیمت انواع لوله:  

ثابت

قیمت انواع ورق آهن:  

200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد کیان فولاد ابهر:  

100تا 200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد پرشین فولاد:  

ثابت

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد معراج البرز گلستان:  

150 تومان

کاهش

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

100 تومان

کاهش

قیمت میلگرد هشترود:  

170 تومان

کاهش

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

100 تومان

کاهش

قیمت میلگرد سمنان:  

100 تومان

کاهش

قیمت میلگرد اردبیل:  

ثابت

قیمت میلگرد گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهرود:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

200 تومان

کاهش

بازار آهن در خفقان

بهناز میرلوحی
الهام موسوی 1400/02/06 0
بازار آهن در خفقان

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، با وجود اینکه در روز گذشته نرخ دلار در کانال ۲۴ هزار تومان در نوسان بود، با این حال قیمت‌ها در بازار آهن با ثبات نسبی همراه بود. با این شرایط همچنان خبری از رونق در این بازار نیست و رکود بر این بخش سایه افکنده است. از سوی دیگر نیز با اینکه بازار آهن در دسته مشاغل…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، با وجود اینکه در روز گذشته نرخ دلار در کانال ۲۴ هزار تومان در نوسان بود، با این حال قیمت‌ها در بازار آهن با ثبات نسبی همراه بود. با این شرایط همچنان خبری از رونق در این بازار نیست و رکود بر این بخش سایه افکنده است. از سوی دیگر نیز با اینکه بازار آهن در دسته مشاغل گروه یک منتقل شد و خبری از تعطیلی به واسطه کرونا نبود، اما واقعیت این است که شرایط موجود در بازار با تعطیلی فرق چندانی ندارد. 

به گفته برخی از فعالان این بازار، با قیمت‌های موجود در بازار کسی میل و رغبتی به ارائه فاکتور ندارد و حتی از طرفی، مبادی فروشی که قیمت‌های خود را به صورت مقطوع اعلام می کردند، تخفیف‌هایی را در قیمت‌های خود اعمال کرده‌اند، اما با این حال نیز یافتن مشتری در این وضعیت غیرممکن شده است، زیرا متقاضیان خرید آهن خواستار کاهش قیمت‌ها هستند.

تورمی که به واسطه انتظارات ناشی از مذاکرات وین ایجاد شده است، اصلی ترین مشکل در این بازه می باشد؛ چرا که برخی انتظار دارند با رفع تحریم ها نرخ دلار سقوط کند و به همین دلیل اقدام به فعالیت نمی کنند. همچنین لازم به ذکر است که بورس کالا نیز در این میان در دو هفته متوالی به وسیله تحریک قیمتی، به افزایش نرخ پایه شمش و همچنین قیمت مقاطع اقدام کرد و با توجه به وضعیت بازار، درصورت تداوم روند ذکر شده، اوضاع کف بازار در شرایط بدتری نیز قرار خواهد گرفت.

در هر صورت بررسی قیمت های اعلام  شده از سوی تولیدکنندگان مقاطع نشان دهنده آن است که روز گذشته در بازار میلگرد، اغلب قیمت‌های میلگرد بدون تغییر اعلام شد؛ در این میان برخی قیمت های خود را ۱۰ الی ۳۰۰ تومان کاهش داده و برخی نیز افزایش ۲۰ الی ۲۰۰ تومانی را در قیمت های اعلامی خود اعمال کردند.