امروز : چهارشنبه 8 بهمن 1399

قیمت انواع ورق آهن:  

ثابت و برحی 100 تومان

کاهش

قیمت انواع لوله:  

ثابت

قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان در کارخانه:  

50 تا 100 تومان

کاهش

قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان درب بنگاه:  

50 تا 200 تومان

کاهش

قیمت تیرآهن ذوب آهن درب بنگاه:  

20 تا 100 هزارتومان

کاهش

قیمت تیرآهن ذوب آهن در کارخانه:  

ثابت

قیمت قوطی آهن:  

ثابت

قیمت پروفیل زد:  

ثابت

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

300 تومان

کاهش

قیمت میلگرد هشترود:  

ثابت

قیمت میلگرد آناهیتا گیلان:  

ثابت

قیمت میلگرد سمنان:  

ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

ثابت

قیمت میلگرد نیشابور:  

450 تومان

کاهش

قیمت میلگرد میانه:  

550 تومان

کاهش

قیمت میلگرد امیرآباد:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

عدم ثبات قیمت آهن آلات

بهناز میرلوحی
الهام موسوی 1399/06/27 0
عدم ثبات قیمت آهن

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، با توجه به این که در ساختمان سازی و صنایع مرتبط آهن آلات، محصولات فولادی و انواع لوله کابرد گسترده ای دارند، بسیار منطقی به نظر می رسد که نوسان های بازار بر قیمت محصولات فولادی اثر گذار باشد. به عکس کوچک‌ ترین افزایش در قیمت آهن آلاتی که معمولاً اسکلت ساختمان را شکل…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، با توجه به این که در ساختمان سازی و صنایع مرتبط آهن آلات، محصولات فولادی و انواع لوله کابرد گسترده ای دارند، بسیار منطقی به نظر می رسد که نوسان های بازار بر قیمت محصولات فولادی اثر گذار باشد. به عکس کوچک‌ ترین افزایش در قیمت آهن آلاتی که معمولاً اسکلت ساختمان را شکل می‌ دهند تأثیر چشمگیری در قیمت مسکن به همراه خواهد داشت، زیرا حجم استفاده از محصولات آهنی به اندازه‌ای بالا است که حتی کوچکترین تغییر در قیمت تیرآهن موجب اختلاف زیاد در هزینه اجرا خواهد شد. بنابراین، بازارآهن و بازار مسکن یک بازار دو طرفه و وابسته به همدیگر هستند.

بورس کالا و عرضه محصولات فولادی در کالا یک عامل تاثیرگذار دیگر در قیمت محصولات فولادی است. به نظر می رسد بورس کالا جایی برای معاملات امن است که خریدار و فروشنده در آن به معامله می‌پردازند. بنابر عقیده  فعالان حوزه فولاد و آهن، استمرار و افزایش عرضه در بورس کالا می‌تواند تأثیر به‌ سزایی در آرامش بازار و ثبات قیمت مقاطع فولادی داشته باشد و میزان عرضه محدود در این بازار است که تاثیر قابل توجهی روی افزایش قیمت محصولات فولادی از جمله لوله های فولادی دارد. با رصد بورس کالا، از دیگر اتفاقات مهم بازار آهن و فولاد رکورد زنی قیمت اسلب با رقابتی قابل توجه به ۹ هزار و ۵۵۰ تومان به ازای یک کیلوگرم بدون احتساب ارزش افزوده رسید. 

همچنین قیمت شمش در شهریور ماه قیمت ۹ هزار تومان را تجربه کرد. با ثبت این قیمت، محصولات فولادی به رکورد تاریخی قیمت خود رسیدند. بدین ترتیب محصولات فولادی روند افزایشی را در آینده خود به همراه دارند. افزایش بهای شمش فولاد به‌ عنوان محصول نیمه ساخته بر نرخ سایر محصولات فولادی از جمله لوله های درز مستقیم و بدون درز اثرگذار خواهد بود و روند صعودی قیمت مواد اولیه به سایر کالاهای تولیدی این بازار سرایت پیدا میکند.