امروز : جمعه 15 اسفند 1399

قیمت شمش فولادی:  

ثابت

قیمت انواع ورق آهن:  

ثابت

قیمت انواع لوله:  

ثابت

قیمت میلگرد آناهیتا گیلان:  

ثابت

قیمت میلگرد امیرآباد:  

ثابت

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد میانه:  

ثابت

قیمت میلگرد جهان فولاد غرب:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهین بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان فولاد ابهر:  

ثابت

قیمت میلگرد سمنان:  

ثابت

قیمت میلگرد آذر فولاد امین:  

ثابت

قیمت میلگرد بردسیر کرمان:  

ثابت

قیمت میلگرد کاوه تیکمه داش:  

ثابت

قیمت میلگرد اردبیل:  

ثابت

قیمت میلگرد هشترود:  

100 تومان

کاهش

قیمت میلگرد معراج البرز گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهرود:  

ثابت

قیمت میلگرد گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

ثابت

شیب صعودی سنگ آهن

بهناز میرلوحی
الهام موسوی 1399/11/26 0
شیب صعودی بازار سنگ آهن

بر اساس گزارش وحد خبر آهن ملل اصفهان، در بازار سنگ آهن شاهد افزایش قیمت در دوهفته اول ماه فوریه با وجود همه گیری کرونا، بودیم. در آخرین روزکاری از سال در چین یعنی ۱۰ فوریه، نرخ سنگ آهن عیار ۶۲ درصد وارداتی بندر کینگدائو با استقبال فولادسازان چینی به ۱۶۶ دلار در هر تن رسید که نسبت به آخرین روز کاری…

بر اساس گزارش وحد خبر آهن ملل اصفهان، در بازار سنگ آهن شاهد افزایش قیمت در دوهفته اول ماه فوریه با وجود همه گیری کرونا، بودیم. در آخرین روزکاری از سال در چین یعنی ۱۰ فوریه، نرخ سنگ آهن عیار ۶۲ درصد وارداتی بندر کینگدائو با استقبال فولادسازان چینی به ۱۶۶ دلار در هر تن رسید که نسبت به آخرین روز کاری سال گذشته در چین حدود ۸۰ درصد با افزایش همراه بوده و اما سوالی که این روزها مطرح است این است که آیا بازار جهانی سنگ آهن توان رشد بیشتر نرخ این محصول را داراست؟

سنگ آهن در اواخر سال ۲۰۲۰ میلادی از رشد نرخ های خود کاسته و روند نزولی را پیش گرفته بود که با این حساب فولادسازان امیدوار به جبران سودهای خود در ماه های ابتدایی سال ۲۰۲۱ بودند، اما نرخ این محصول با آغاز سال نوی چینی بار دیگر روند صعودی خود را پیش گرفت و ذخایر سنگ آهن فولادسازان چینی با سنگ آهن ۱۶۶ دلاری و کنسانتره ۱۹۰ دلاری پر شد تا چینی‌ها سال گاو فلزی را با انبارهایی پر شروع کنند. 

این اتفاق زمانی رخ داد که بر اساس آمارهای اعلام شده از سوی شرکت Vale برزیل، در سال ۲۰۲۰ میلادی صادرات سنگ آهن برزیل با کاهش همراه بوده، اما خریداران چینی با رشد ۸/۷ درصدی تقاضا باعث شدند تا رکورد جدیدی از سوی چین برای خرید سنگ آهن از برزیل ثبت شود . این موضوع نشون دهنده آن است که چینی‌ ها به شدت به دنبال پر کردن انبارها هستند تا برای طرح‌ های توسعه ‌ای سال گاو فلزی با کمبود سنگ آهن مواجه نشوند و همین امر سبب شده است که در ۴۰ روز ابتدایی سال ۲۰۲۱ میلادی رشد نسبی تقاضا و افزایش قیمت سنگ آهن موجب شود تا فولادسازان بار دیگراز کاهش دوباره حاشیه سود خود دچار نگرانی شوند.

نظرات

دیدگاه ها بسته شده اند.