امروز : چهارشنبه 1 اردیبهشت 1400

قیمت شمش فولادی:  

200 تومان

کاهش

قیمت انواع ورق آهن:  

ثابت

قیمت انواع لوله:  

ثابت و برخی 600 تومان

کاهش

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

130 تومان در برخی سایزها

کاهش

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

50 تومان

افزایش

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

200 تومان

کاهش

قیمت میلگرد آناهیتا گیلان:  

ثابت

قیمت میلگرد گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد آذر فولاد امین:  

ثابت

قیمت میلگرد بردسیر کرمان:  

100 تومان

افزایش

قیمت میلگرد شاهرود:  

ثابت

قیمت میلگرد امیرآباد:  

ثابت

قیمت میلگرد هشترود:  

50 تومان در برخی سایزها

افزایش

قیمت میلگرد اردبیل:  

ثابت

قیمت میلگرد پرشین فولاد:  

ثابت

قیمت میلگرد ظفر بناب:  

ثابت

قیمت میلگرد آریا ذوب:  

ثابت

قیمت میلگرد معراج البرز گلستان:  

ثابت

قیمت میلگرد سپهر ایرانیان:  

ثابت

قیمت میلگرد سیادن ابهر:  

50 تومان در برخی سایزها

افزایش

قیمت میلگرد سیرجان حدید جنوب:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

آینده مبهم نوسانات قیمت میلگرد

بهناز میرلوحی
الهام موسوی 1400/01/19 0
آینده مبهم نوسانات قیمت بازار میلگرد

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، با توجه به حجم بالای مصرف میلگرد در حوزه های مختلف از جمله ساخت وساز، پیش بینی قیمت میلگرد در سال جاری را می توان بسیار حائز اهمیت دانست. این محصول از آنجایی که به عنوان یکی از مواد اولیه کاربردی در صنایع کوچک و بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد، از این رو در به…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، با توجه به حجم بالای مصرف میلگرد در حوزه های مختلف از جمله ساخت وساز، پیش بینی قیمت میلگرد در سال جاری را می توان بسیار حائز اهمیت دانست. این محصول از آنجایی که به عنوان یکی از مواد اولیه کاربردی در صنایع کوچک و بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد، از این رو در به سرانجام رسیدن بسیاری از پروژه های صنعتی نقش فراوانی دارد. پیش بینی قیمت میلگرد در سال جاری موجب می شود تا متقاضیان این محصول بتوانند در رابطه با خرید میلگرد تصمیمات بهتری اتخاذ کنند. در پیش بینی قیمت مقاطع فولادی ازجمله میلگرد عوامل مختلفی تاثیرگذار هستند از این رو نمی توان در پیش بینی قیمت این محصول تنها به یک عامل اثر گذار اکتفا کرد.

 به طور قطع در تهیه میلگرد با کیفیت بالاتر می بایست هزینه بیشتری هم پرداخت کرد زیرا کیفیت بالای محصول به نظارت دقیق تر بر تولید آن و همچنین استفاده از مواد با کیفیت بستگی دارد. این شرایط باعث می شود که هزینه تمام شده تولید افزایش یافته و به واسطه آن قیمت میلگرد نیز افزایش یابد. اما لازم به ذکر است که اگر قیمت میلگرد به دلیل بهبود کیفیت افزایش یابد تاحدی قابل توجیه و مورد پذیرش متقاضی خواهد بود.

قیمت ماده اولیه بخش اصلی تاثیر گذار بر قیمت میلگرد می باشد زیرا شمش فولادی موردنیاز در جهت تولید میلگرد بر اساس نرخ روز دلار تغییر می کند. از این رو تغییرات و نوسانات روند نرخ دلار تاثیر مستقیمی بر هزینه تمام شده تولید میلگرد خواهد داشت. نکته حائز اهمیت دیگر که می بایست آن را نیز در نظر گرفت این است که به طور معمول افزایش قیمت دلار تاثیر بیشتری نسبت به کاهش آن بر قیمت ها می گذارد.