امروز : شنبه 2 مرداد 1400

قیمت شمش فولادی:  

ثابت

قیمت انواع لوله:  

ثابت

قیمت انواع ورق آهن:  

ثابت

قیمت میلگرد نیشابور:  

ثابت

قیمت میلگرد میانه:  

ثابت

قیمت میلگرد کیان کاشان:  

ثابت

قیمت میلگرد حسن رود:  

ثابت

قیمت میلگرد شاهرود:  

ثابت

قیمت میلگرد هشترود:  

ثابت

قیمت میلگرد راد همدان:  

ثابت

اخبار آهن آلات

آینده مبهم نوسانات قیمت میلگرد

بهناز میرلوحی
الهام موسوی 1400/01/19 ۰
آینده مبهم نوسانات قیمت بازار میلگرد

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، با توجه به حجم بالای مصرف میلگرد در حوزه های مختلف از جمله ساخت وساز، پیش بینی قیمت میلگرد در سال جاری را می توان بسیار حائز اهمیت دانست. این محصول از آنجایی که به عنوان یکی از مواد اولیه کاربردی در صنایع کوچک و بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد، از این رو در به…

بر اساس گزارش واحد خبر آهن ملل اصفهان، با توجه به حجم بالای مصرف میلگرد در حوزه های مختلف از جمله ساخت وساز، پیش بینی قیمت میلگرد در سال جاری را می توان بسیار حائز اهمیت دانست. این محصول از آنجایی که به عنوان یکی از مواد اولیه کاربردی در صنایع کوچک و بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد، از این رو در به سرانجام رسیدن بسیاری از پروژه های صنعتی نقش فراوانی دارد. پیش بینی قیمت میلگرد در سال جاری موجب می شود تا متقاضیان این محصول بتوانند در رابطه با خرید میلگرد تصمیمات بهتری اتخاذ کنند. در پیش بینی قیمت مقاطع فولادی ازجمله میلگرد عوامل مختلفی تاثیرگذار هستند از این رو نمی توان در پیش بینی قیمت این محصول تنها به یک عامل اثر گذار اکتفا کرد.

 به طور قطع در تهیه میلگرد با کیفیت بالاتر می بایست هزینه بیشتری هم پرداخت کرد زیرا کیفیت بالای محصول به نظارت دقیق تر بر تولید آن و همچنین استفاده از مواد با کیفیت بستگی دارد. این شرایط باعث می شود که هزینه تمام شده تولید افزایش یافته و به واسطه آن قیمت میلگرد نیز افزایش یابد. اما لازم به ذکر است که اگر قیمت میلگرد به دلیل بهبود کیفیت افزایش یابد تاحدی قابل توجیه و مورد پذیرش متقاضی خواهد بود.

قیمت ماده اولیه بخش اصلی تاثیر گذار بر قیمت میلگرد می باشد زیرا شمش فولادی موردنیاز در جهت تولید میلگرد بر اساس نرخ روز دلار تغییر می کند. از این رو تغییرات و نوسانات روند نرخ دلار تاثیر مستقیمی بر هزینه تمام شده تولید میلگرد خواهد داشت. نکته حائز اهمیت دیگر که می بایست آن را نیز در نظر گرفت این است که به طور معمول افزایش قیمت دلار تاثیر بیشتری نسبت به کاهش آن بر قیمت ها می گذارد.